ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

PRVÝ PROTOTYP TRHOVÉHO MIESTA

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Trnava
PRVÝ PROTOTYP TRHOVÉHO MIESTA
zelené plecháče na víkendovom trhu pri zimáku si už svoje odžili a čoskoro priestor opustia. Už nejaký piatok pracujeme na sete, ktorý bude jednoduchý, skladný, flexibilne kombinovateľný a ľahko presúvateľný.
Prototyp predajného miesta bude mať v prednej časti ešte „rebrík“ na ďalšie prepravky. Keďže s predajom sa ráta iba v ranných a doobedných hodinách prestrešenie bude vecou samotného predajcu. Podobné jednoduché konštrukcie sú bežné pri pop up trhoviskách v európskych mestách.
Doobedný trh chceme postupne vrátiť do centra a pridať mu na atmosfére a celkovom zážitku, podobne ako to bývalo zvykom v minulosti. Teraz nás bude čakať kolo testovania počas víkendu priamo s predajcami. 👍

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. S otvorením nového trhoviska na Mlynárskej by mali byť podľa PD aj nové stoly . Ale prečo nefunguje to provizórne trhovisko v parku? Veď je obdobie predaja a výsadby priesad Príčina je v legislatíve. Doteraz to fungovalo bez nejakých pravidiel obsiahnutých vo VZN mesta. A nejaký úradník z MsÚ vypracoval návrh na VZN na spoplatnenie predajných miest. Bolo to už aj na poslednom zastupiteľstve. Návrh 15 €/miesto/ 1 predajný deň (spravidla sobota) bol pre tých celkom drobných predajcov likvidačný. Ktorá babka pôjde s košíkom šalátu alebo rajčín na trh, keď sotva utŕži na takto gaunersky stanovený poplatok? Návrh neprešiel a nová verzia musí byť prepracovaná a následne zverejnená na výveske mesta. Až potom sa dostane na program MsZ, čo bude niekedy v polovici júna. Takže v Seredi na ringu skapal pes! Ale aspoň občania dostanú príležitosť sa ku návrhu vyjadriť. Na ten prvý nereagoval nikto!

  2. dočasne zriadené miesto pre trhový predaj v Seredi bude na Parkovej ulici (bývalé záhradkárstvo). Dane pre trhovníkov boli predmetom posledného zastupiteľstva, ale pôvodný návrh 17 eur za sobotu poslanci neschválili. Schválili polovicu. Link na nové VZN: https://www.sered.sk/subory/prilohy_oznamy/20210423173303_vseobecne-zavazne-nariadenie-mesta-sered-c-3-2021-zo-dna-22-4-2021-ktorym-sa-meni-a-dop-na-vseobecne-zavazne-nariadenie-mesta-sered-c-11-201_6082e8afc562e2.81237285.pdf

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img