ISSN 1337-8481

utorok, 21. mája, 2024

Najvýraznejšou rekonštrukciou je práve prístavba MŠ D. Štúra, informuje Marián Šišo

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta / 2 MAR 2021 /  Mesto postupne realizuje svoje naplánované investičné činnosti. Vedúci oddelenia rozvoja mesta, Marián Šišo, oboznámil Seredské novinky o aktuálnych prácach.

Na Mlynárskej ulici momentálne spevňujú plochy novej tržnice a osádzať sa budú obrubníky, budovu škôlky na Podzámskej pripravujú na kompletnú rekonštrukciu elektrických rozvodov a na Podzámskej ulici spracovávajú podklady na pripravovanú prekládku vzdušného elektrického vedenia. Na Bratislavskej ulici nedávno odstraňovali poruchu na prečerpávačke a pri Sokolovni chcú začať s budovaním parkoviska hneď, ako im to aktuálna pandemická situácia dovolí. Zároveň mesto plánuje realizovať bežné opravy miestnych komunikácií, o ktorých sa dozviete priebežne.

Najvýraznejšou zmenou momentálne prechádza budova „B“ materskej školy na ulici D. Štúra. „Aktuálne vykonávame rekonštrukciu jedného učebného pavilónu a hospodárskeho pavilónu. Súčasne pristavujeme nový pavilón o výmere takmer 200 metrov štvorcových. Zazmluvnená firma už vybudovala základovú dosku nového pavilónu, na ktorej rastú obvodové steny, objasnil Marián Šišo.

Kapacity tejto materskej školy sa tak zvýšia o 44 detí a celková kapacita materských škôl zriadených mestom Sereď sa zvýši zo 462 na 506.

„Po dokončení stavebných prác príde na rad aj úprava areálu materskej školy a nakúpenie nových nábytkov a zariadenia školskej jedálne. Predbežný termín ukončenia prác je august 2021,“ uviedla Silvia Kováčová, vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu mesta Sereď.

Projekt rozšírenia MŠ D. Štúra je z veľkej časti hradený zo grantov Európskej únie (328-tisíc eur) a spolufinancovanie zo strany mesta je predbežne odhadnuté na 17-tisíc eur.

 

zdroj: sered.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Prečo tržnicu na Mlynarskej?To bolo pred 40-timi rokmi.Ked tu nebolo tolko humbuku a bol pokoj.Dnes je tu od marca do novembra bordel každý víkend.Nebolo by lepšie prerobit to pre deti?Ako oddychovu zonu?Nech je tržnica tam kde je.Nikomu tam nezavadzia.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img