ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Kto ochraňuje políciu, hasičov a záchranárov?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR Pri výkone služby sa v súčasnosti policajné a záchranné zložky často dostanú do situácií, ktoré môžu ohroziť ich zdravie. V rámci ochrany svojich zamestnancov vyvinulo ministerstvo vnútra iniciatívu k sanitácii služobných vozidiel a priestorov.

Automobilové opravovne Ministerstva vnútra Slovenskej republiky poskytujú tieto služby už od prvej vlny koronavírusu. Možnosť dezinfekcie služobných motorových vozidiel je dostupná v šiestich prievádzkach AOMV SR.

Prácu vykoná jeden profesionálne školený pracovník, dýza a vzuchové čerpadlo.

„Dezinfekciu vozidiel vykonávame suchou hmlovinou, ktorá je úplne neškodná pre človeka i životné prostredie. Funguje na báze peroxidu vodíka a je posilnená aktívnym striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť v boji proti mikroorganizmom,” vyjadril sa Ivan Moštenický, riaditeľ prevádzky v Bratislave.

Pri preventívnej dezinfekcii postačuje jeden cyklus, ktorý trvá 4 minúty. Ak je auto infikované, cykly sú dva. Zapnutý klimatizačný systém zabezpečí, aby sa účinná látka dostala aj do vzduchových filtrov.

V prípade potreby dokáže špeciálny výjazdový tím vydezinfikovať aj služobné priestory.

Keďže sa tento neinvazívny a efektívny druh sanitácie vozidiel a nehnuteľností osvedčil, Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR v ňom plánujú pokračovať aj po skončení pandémie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. naše dane, a na oplátku idete skôr do dôchodku, o všetko máte postarané a ešte aj špinavé handry z domu si periete v práčke v robote (hasiči) a na oplátku nám dávate pokuty a buzerujete nás a keď ide okolo “kamoš z ulice” tak úsmevy ahoj/ahoj

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img