ISSN 1337-8481

nedeľa, 3. marca, 2024

Priebežné výsledky kontrolnej akcie „Beauty“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Finančná správa SR |MM|  BRATISLAVA, 24.09.2020: Tematicky zamerané kontrolné akcie finančnej správy prinášajú výsledky. Kým počas akcie „Turista“ zistila finančná správa porušenia pri vydávaní pokladničných dokladov až v takmer 50% kontrolovaných prípadov, priebežné výsledky akcie „Beauty“ naznačujú, že podnikatelia sú uvedomelejší a pokladničné doklady svojim klientom vydávajú. Kontrolóri finančnej správy zistili doteraz porušenia v približne 12% prípadov. 

Finančná správa spustila na začiatku septembra kontrolnú akciu „Beauty“, ktorá je zameraná  na kontrolu podnikateľov poskytujúcich skrášľovacie služby – kaderníctva, kozmetické salóny, salóny pedikúry, manikúry a pod.  Za prvé dva týžne akcie vykonali kontrolóri finančnej správy 241 kontrol, pričom porušenie zákona zistili v 30 prípadoch (12,45%). Priebežné výsledky akcie „Beauty“ sa teda javia uspokojivejšie, definitívne vyhodnotenie však bude známe až v októbri. Najdôležitejším výsledkom totiž nebude percento zistených porušení, ale to, či a ako sa zvýšili príjmy z evidencie tržieb počas akcie v kontrolovanom sektore/kontrolovaných prevádzkach.   

Pri akcii Turista totiž vzrástli príjmy počas obdobia kontroly. Keď finančná správa porovnávala týždeň pred spustením kontrol s týždňom počas kontroly, tak tržby vzrástli o 19%. U kontrolovaných subjektov so zistením porušenia vzrástol po kontrole počet vydávania dokladov o 50%. Tieto parametre budú rozhodujúce aj pri akcii „Beauty“.

Najčastejšie zisteným porušením je stále nezaevidovanie tržby v systéme eKasa, následne nezaevidovanie offline dokladu v zákonnej lehote (96 hod.). Za tieto porušenia uložili kontrolóri pokuty vo výške 5 560 eur. Cieľom finančnej správy však nie je rozdávať pokuty, ale zabezpečiť, aby podnikatelia dodržiavali zákon a svojim klientom pokladničné doklady vydávali. Tým chráni nielen zákazníkov, ale aj poctivých predajcov.

Finančná správa pri tejto akcii využíva nielen osobné návštevy prevádzok, ale aj monitorovanie pokladníc prostredníctvom kontrolnej aplikácie na diaľku, bez osobnej návštevy salónu. Finančná správa upozorňuje, že okrem akcie „Beauty“ aj naďalej vykonáva aj štandardné kontroly v rôznych typoch prevádzok.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img