ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Detské leto v Pate (aktualizované)

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Z priebehu bohatého „Detského leta v Pate“ sme už priniesli dve fotoreportáže, dnes prinášame ďalšiu.

  Aj napriek nepriaznivému piatočnému počasiu sa tridsiatka turisticky naladených detí spoločne so svojimi mamkami (dámska jazda) vybrala v sobotu 25. júla, na výstup na zrúcaninu gotického hradu Gýmeš, na strmý kamenovcový kopec Dúň, na južnom svahu pohoria Tribeč, zhruba 5 km na sever od obce Jelenec. Gýmeš bol jedným z rodových hradov rodiny Forgáčovcov.

Autobusom vyrazili z Paty o 8.00 hod. Ten ich vysadil v obci Jelenec a potom už pokračovali „po vlastných“ po turistickej trase na Tribečskú kremencovú hôrku Studený hrad, odkiaľ je za dobrého počasia nádherný výhľad na celé pohorie Tribeč.

I keď bola obloha po celý deň zatiahnutá mrakmi, výstup na hrad Gýmeš úspešne absolvovali všetci účastníci výletu, dokonca aj najmladšia z nich, iba 4-ročná Stelka.

Cestou domov sa v autobuse hovorilo len o zážitkoch, ktoré účastníci turistického výletu v ten deň zažili, ba niektorí si od príjemnej únavy aj zdriemli.

Dnes, v pondelok 27. júla sa v základnej škole od rána konalo „Leto po anglicky“. Učiteľky, Katka Skladanová a Janka Lehocká, pripravili pre desiatku detí rôzne aktivity, riekanky, piesne a doplňovačky v anglickom jazyku. Deti mali možnosť naučiť sa niečo nové a tí skúsenejší zopakovať si rôzne slovíčka, frázy a pesničky,čisto hravou formou v anglickom jazyku.

Pre všetkých účastníkov rôznych aktivít je zabezpečené občerstvenie vo forme minerálnej vody, ovocia, či drobných sladkostí, ktoré zabezpečuje Obecný úrad v Pate.

Foto: S.Paldan, S. Borkovičová, K. Skladanová.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img