ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Občania by mali pri návrate z rizikových krajín dostávať SMS správy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerstvo vnútra SR |MM|  Umožniť by to mal návrh, ktorý prerokuje vláda v pondelok 13. júla na mimoriadnom rokovaní. Informoval o tom dnes premiér Igor Matovič po stretnutí s odborníkmi. Správa bude upozorňovať občanov po prekročení hraníc, aby povinne kontaktovali regionálny úrad verejného zdravotníctva, zostali v domácej izolácii a na piaty deň sa podrobili bezplatnému testovaniu na koronavírus. Za porušenie týchto povinností bude hroziť pokuta. Zmena by mala byť prijatá v skrátenom legislatívnom konaní.

Vláda tak chce reagovať na nárast prípadov ochorenia v posledných dňoch. V pondelok taktiež zasadne konzílium epidemiológov, ktoré navrhne Úradu verejného zdravotníctva prípadné sprísnenie opatrení.

Premiér Matovič zároveň avizoval, že v piatok 10. júla spustí ministerstvo vnútra akciu, aby sme získali obraz o tom, koľko ľudí prechádza denne hranicami. Robiť testy pre všetkých ľudí považuje nateraz za nelogické.

V zozname menej rizikových krajín sú v súčasnosti: Austrália, Belgicko, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko a Taliansko.

Ak niekto v ostatných 14 dňoch navštívil krajinu, ktorá sa nenachádza na tomto zozname, je povinný prihlásiť sa na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. Ten mu pomôže zorientovať sa v situácii, oboznámi ho s pravidlami domácej izolácie a zmanažuje testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré je potrebné podstúpiť najskôr na piaty deň po príchode na Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Coronavirus je jeden velky podvod a aj bude ziadna pandemia neexistuje je to iba vymysel zobudte sa uz konecne. media a politici o tom dobre vedia a klamú nám.

  2. Treba si posvietiť na našich spoluobčanov čo sa húfne vracajú z Anglicka na anglických autách a pochybujem že ostávajú v karanténe. Promenaduju sa tu ako majitelia vesmíru najmä dodržiavanie predpisov im nič nehovorí (aj parkovanie im robí problém)

  3. Pandémia bola vyhlásená, takže „existuje“. Možno je výmysel korona, ale nie pandémia. Tú vyhlásila WHO. Rozlišuj pojmy.

  4. Neda sa spoliehat.
    Podľa seba to usudil.
    Inak by vedel co je zodpovednost.
    To co robi, je jedna velka šaškareň. Mal zostat v opozicii. Tam sa mu darilo. Robit plagatovaho gasparka.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img