ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

COVID-19 je na Slovensku pod kontrolou. Preventívne však diskutujeme o aktuálnej situácii a opatreniach

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MZ SR |MM|  Na úrade vlády dnes rokovali odborníci aj za účasti premiéra, ministra zdravotníctva a hlavného hygienika.

„Jediná zbraň, ktorú v rukách máme, je zodpovednosť nás všetkých,“ povedal po stretnutí odborníkov pred novinármi Igor Matovič s tým, že práve tá Slovensku pomohla vyhrať prvú vlnu. Predseda vlády pevne verí, že sa Slovensku podarí zabrániť druhej vlne ochorenia COVID-19.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vyzdvihol prácu epidemiológov. Podľa šéfa rezortu zdravotníctva by zároveň pacienti mali pred vstupom do nemocnice prejsť triážou. „Je dôležité, aby naše nemocnice nezabúdali, že treba triáž realizovať,“povedal minister zdravotníctva Krajčí. Práve vďaka tomuto opatreniu by sa totiž podozrivý pacient s možným ochorením COVID-19 nemal ocitnúť v zdravotníckom zariadení. Minister tiež vyzval ľudí, aby zvážili realizovanie podujatí, kde sú ľudia dlhšie bez rúšok, napríklad oslavy. Seniori ako riziková skupina by mali podľa jeho slov nosiť rúška aj keď idú von.

Hlavný hygienik Ján Mikas rozdelil prípady nakazených na Slovensku na tri kategórie. V prvej ide o skupinu importovaných prípadov zo zahraničia. Ďalej ide o úzke, najmä rodinné kontakty už pozitívne testovaných osôb, pričom táto skupina je najčastejšou. Treťou kategóriou sú roztrúsené prípady, ktoré sa objavia, tie sú však podľa hlavného hygienika pod epidemiologickým dohľadom.

Predseda vlády Igor Matovič – Aktuálna epidemiologická situácia – tlačová konferencia po rokovaní Epidemiologického konzília:

🎥🔴 Predseda vlády Igor Matovič – Aktuálna epidemiologická situácia

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Donnerstag, 9. Juli 2020

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img