ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

První spoj RegioJetu dorazil z Česka a Slovenska do Rijeky. Vlakem přicestovalo přibližně 500 cestujících

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

RegioJet |MM| RegioJet odstartoval pravidelné spojení nočními vlaky z České republiky a Slovenska do slovinské Lublaně a chorvatské Rijeky. Včera v 17.20 odjel první spoj z Prahy hlavního nádraží. Po cestě zastavil mimo jiné v Pardubicích, Brně a Bratislavě a do Chorvatska dovezl přibližně 500 cestujících – většinou českých a slovenských dovolenkářů. Spoj dorazil do Rijeky přibližně v 10.00 hodin.

Cesta prvního spoje proběhla bez jakýchkoli problémů, ve vlaku v části trasy cestovali také například český velvyslanec v Lublani, pan Juraj Chmiel, stejně jako chorvatský velvyslanec na Slovensku, pan Aleksandar Heina. V Praze spoj vypravily velvyslankyně Chorvatska a Slovinska v ČR – Ljiljana Pancirov a Tanja Strniša.

Přímé vlakové z ČR a SR do Slovinska a Chorvatska bude přes hlavní letní sezónu do konce prázdnin v provozu každý den. Na spojích budou v provozu identické soupravy s kapacitou až 560 cestujících. V Rijece mohou cestující využít návazných autobusových spojů do přibližně třicítky nejoblíbenějších destinací na chorvatském pobřeží.

Aktuálně se prodalo přibližně 30 tisíc jízdenek – řada spojů – včetně dnešního prvního spoje je kompletně vyprodána.

Ceny jízdenek jsou výjimečně nízké – za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb –  pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující cenu od 590 Kč / 22 EUR; za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 Kč / 30 EUR.

V ceně jízdenky je vždy zahrnutá zdarma rezervace místa a palubní servis, který cestující dostanou během cesty – včetně kávy a drobné snídaně zdarma, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb.

Vlak jede jako noční spoj a cestující si mohou rezervovat místo v následujících typech vozů:

Sedačkový vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR.

Sedačkový vůz s kupé pro skupiny cestujících – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR na osobu.

Spací vůz s lůžkovým kupé pro skupiny i jednotlivce – cena za jízdenku od 790 Kč / 30 EUR na osobu.

Cestující si mohou ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní. Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution.

Fotografie priamo z Prahy nám zaslal náš čitateľ Marek L. Guspan. Ďakujeme!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img