ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

„Verím, že vďaka skúsenosti s povodňou spred dvoch rokov nečakali so založenými rukami, kým sa zopakuje. Alebo áno?“ – Ján Budaj, minister ŽP

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na foto je obec Pichné, ktorou dnes prehrmela povodeň. Na mieste boli aj ľudia z Slovenských vodohospodárskych stavieb (organizácia MŽP).

Z priloženej fotky je zrejmé, že ide o typický lievik. Riziko povodne je viac než vysoké. Veľkú povodeň tu mali už pred dvomi rokmi. Vedenie obce si iste bolo vedomé, že pred povodňami by ich ochránili iba vodozádržné poldre. Lesy nad obcou si totiž už dávno vyrúbali. Nahradili ich polia, zvažujúce sa dolu, do dediny. Verím, že vďaka skúsenosti s povodňou spred dvoch rokov nečakali so založenými rukami, kým sa zopakuje. Alebo áno?

Skúsenosť tejto povodne v oboci Pichné nechám preskúmať odborníkmi na tvorbu krajiny a zverejnim ich ako ilustráciu dobrých aj chybných zásahov v krajine.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. to ze sa to da preskumat ludom nepomoze. Ludom pomoze ked sa zacne konat. Roky sa vsetko len skuma, projektuje, vymysla a nerobi sa nic. A ako vidim pokracuje to tak dalej. Aj tato vlada sa drzi hesla pomoz si sam.

  2. V Šintave je to v poriadku. Nevedeli si spraviť poriadky s vedením obce, najmä s dodávateľom kanalizácie/ to predsa ani nejde,keď to robila kamarátska firma/ . Ako ten vtip. Vymením Trabant za koňský trus. Zn: Hovno za hovno.

  3. Anonym 21. júna 2020, 13:21 – nie! Budaj napisal, ze od poslednej povodne so stavom pravdepodobne nic neurobili.
    A to je zasadny rozdiel…

  4. Na Slovensku , sa riešia veci , až po tom , keď sa niečo stane . Nejaká prevencia, im nič nehovorí. Inak aj v Dolnej Strede je už jeden kopec dolu, nie je to nebezpečné? Ak sa vyleje Váh ?

  5. v jednej obci mali stale taketo zaplavy ,neviem meno obce.tak im odbornici poradili na ten svah nasadiť lucerku.a čuduj sa svete pomohlo.len treba použiť sedlácky rozum.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img