ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Vyhrážal sa, že popraví verejne známe osoby aj ich rodinných príslušníkov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave spolu s policajtmi PPÚ Bratislava včera 19.06.2020 krátko po 17:00 h zadržala osobu podozrivú z obzvlášť závažného zločinu vydierania. V tomto prípade policajti zaistili výpočtovú techniku a ďalšie listinné dôkazy, ktoré boli takisto adresované verejne známym osobám.

Podľa doterajších informácií mal muž zaslať prostredníctvom Slovenskej pošty zásielku do Kancelárie Národnej rady SR. Zásielka bola Národnej rade SR doručená dňa 16.06.2020 a obsahovala päť totožných listov, ktoré boli adresované predsedovi vlády SR , predsedovi ľavicovej politickej strany, podpredsedovi NR SR, predsedovi Najvyššieho súdu SR a Úradu vlády SR. Pisateľ sa prostredníctvom listov mal vyhrážať, že popraví tieto osoby aj s ich rodinnými príslušníkmi ak nevyhovejú jeho požiadavke a to, že ak do piatich dní nevykonajú prevod 100 miliónov eur na bankový účet, ktorý v listoch uviedol.

V súčasnosti krajský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 67 – ročnému Jozefovi P. z Rožňavy pre obzvlášť závažný zločin vydierania v štádiu pokusu. Zároveň spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Za takéto konanie hrozí obvinenému trest odňatia slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Pre svoj zdravotný stav bol muž umiestnený v jednom zo zdravotníckych zariadení.

Aj tento prípad je dôkazom, že Policajný zbor nepodceňuje akékoľvek hrozby a proti ich autorom bude vždy postupovať nekompromisne, v súlade so zákonom.

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. No daj, ktora vlada mala teda obdobu? Dzurindova? Meciarova? Radicovej? Nebodaj Fikova? @ebe ti na hlavu a aj ti nadalej bude 🙂

  2. Nevinneho zatvarat zato ze zije v Demokratyckom štate? Povedal svoju mienku tak čo? Zajtra sa zatvara zato že nepokosim travu na obecnom pozemku pred domom? Parlamentny potkany kradnu a obcania len platia dane anic z toho nemaju. Je my na grc z tochto štatu

  3. Ty si asi narušený, keď toho človeka považuješ za nevinného. Keby rovnakú zásielku poslal tebe, tvrdil by si to isté? Blbec.

  4. Anonym ty si riadny keket. Vyhrazat sa zabitim viacerym osobam je podla teba „povedat svoju mienku“?? tvoje IQ je dvojciferne, rovne dnesnemu datumu.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img