ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Protizákonný postup starostu Macha

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

To, že Adrián Macho ako starosta Šoporne je obžalovaný za zneužitie právomoci verejného činiteľa, a teda i súdený na okresnom súde v Galante, je známe už dávnejšie. Prečo sa ale ako občan Šoporne dozvedám o ďalších jeho protizákonných porušeniach doslova z ulice, z média Sereď OnLine alebo z tzv. infozákona, na ktorí sa podujali iní? Nemalo to byť známe bez zamlčovania a zahmlievania zverejnené od samotného starostu Macha,  poslancov OZ?? Alebo z informačných prostriedkov Obce Šoporňa?

Naviac, je dôvodné podozrenie, že obhajobu starostu zabezpečuje advokát, ktorý zároveň faktúruje Obci Šoporňa od januára 2015 niekoľkotisícové sumy každý mesiac, len aby kryl jeho protizákonné konanie.

Aby boli aj ďalší občania informovaní, chcel by som im týmto spôsobom, prostredníctvom Sereď Online poskytnúť dôležitú informáciu z Generálnej prokuratúry v Bratislave z roku 2017, kedy prokurátor GP odpovedal starostovi Machovi na jeho pripomienky takým spôsobom, že jednoznačne označil jeho úradný postup ako nezákonný! Citujem z listu prokurátora Generálnej prokuratúry Adriánovi Machovi: „Váš postup v danom prípade nemožno hodnotiť iným spôsobom ako protizákonný.“  ( viď príloha list z Generálnej prokuratúry )

Má starosta Obce azda čo tajiť? Veď ak by konal čestne a podľa zákona, zverejnil by všetko aj občanom aj Okresnej prokuratúre.

Protizákonné konanie, čiže postup starostu Macha, sa týkalo toho, že neposkytoval pri vyšetrovaní súčinnosť Okresnej prokuratúre, nepodával jej vysvetlenie, nepredkladal spisy a doklady v konkrétnych konaniach, ktoré sa týkali jeho ako starostu Obce a Obce Šoporňa, za ktoré boli uložené viaceré Upozornenia prokurátora. Tieto Upozornenia starosta Obce prakticky odignoroval  a nesplnil, za čo bol následne Okresnou prokuratúrou obžalovaný a momentálne je za to súdený na Okresnom súde v Galante. Za uvedené mu hrozí finančná pokuta, strata mandátu starostu a zákaz vykonávať akúkoľvek verejnú funkciu, a to na základe Trestného rozkazu. ( viď príloha list z  Generálnej prokuratúry, Trestný rozkaz )

trestny rozkaz sken

(Poznámka redakcie: Autor článku je redakcii známy, nakoľko článok bol podpísaný a jeho uverejnenie bolo konzultované aj telefonicky. Autor však požiadal o zachovanie anonymity, čo redakcia rešpektuje.)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Starosta Macho to má nahnuté.Dokedy mu všetci budeme platiť obhajcu Trnkociho? Kedy má ten súd v Galante? Pojdeme pozrieť.

  2. Hodnotenie je jedna zalezitost a rozsudok je druha.
    Mozem hodnotit, ze toto cele na solke je jedna stoka a „novinar“ je posadnuty machom.
    Rozsudok by znel inak, ako hodnotenie. Ci nie?
    Takze, ako to teda vlastne je?

  3. Starosta Macho už si naozaj trápny.Čo má s tvojim súdom aký novinár????Čo má s tvojimi prehmatmi občan a novinár???Choď už preč lebo sa vrátiš do basy.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img