ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Rodinnú a sociálnu politiku štátu podporí nový splnomocnenec

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MPSVR SR |MM|  Vláde bude pri príprave opatrení pre rodiny a sociálne slabších radiť splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Jeho štatút schválili členovia vlády na svojom zasadnutí v stredu, 17. júna 2020. Do tejto funkcie zároveň vymenovali poslankyňu NR SR Petru Krištúfkovú. Návrh na zriadenie nového poradného orgánu predložil na rokovanie minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Splnomocnenec vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc  bude platformou pre spoluprácu medzi orgánmi štátnej správy, verejnej správy, akademickej obce, verejnosťou a inými relevantnými subjektami. Bude strategicky premosťovať kľúčových partnerov, ktorí si budú vymieňať skúsenosti z oblasti sociálnej pomoci a podpory rodiny. Splnomocnenec bude zároveň zabezpečovať koordináciu plnenia úloh a prepájať pracovné agendy relevantných subjektov, čím sa zefektívni ich činnosť v prospech rodín na Slovensku.

Dôležitou úlohou splnomocnenca je aj príprava odborných stanovísk, návrhov a koncepčných materiálov pre ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Práve preto sa jeho sekretariát začlení do organizačnej štruktúry  MPSVR SR. Funkciu bude vykonávať bez nároku na odmenu.

Návrh na vymenovanie splnomocnenca predložil na rokovanie vlády z vlastnej iniciatívy minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Na tento post navrhol poslankyňu NR SR a podpredsedníčku Výboru NR SR pre sociálne veci Petru Krištúfkovú, ktorú následne vymenovala vláda do funkcie splnomocnenca vlády SR pre podporu rodiny a sociálnu pomoc  k 17. júnu 2020.

„Úrad sme zriadili preto, aby sme predchádzali tomu, že nám určité skupiny ľudí vypadávajú z plošných schém pomoci. To tu doteraz nikto neriešil a to musíme zmeniť. Vďaka pani Krištúfkovej sa už v Programovom vyhlásení vlády SR hovorí o tzv. SOS dávke, ktorú sme zaviedli už teraz počas pandémie. Vďaka nej sme doteraz pomohli viac ako 10-tisíc občanom, ktorí sa ocitli bez príjmu a nenašli sa v plošných opatreniach vlády pri boji s pandémiou,“ informuje minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Nová splnomocnenkyňa pre podporu rodiny a sociálnu pomoc je od roku 2016 členkou výboru NR SR pre sociálne veci, v aktuálnom volebnom období je jeho podpredsedníčkou. V spolupráci so svojimi straníckymi kolegami predkladala na rokovanie NR SR množstvo legislatívnych návrhov v oblasti sociálnej pomoci a podpory rodiny. Niekoľkokrát predložila návrh zákona o náhradnom výživnom, ktorý mal zabezpečiť automatické vyplácanie náhradného výživného zo strany štátu, a to vo výške určenej súdom. Ďalší navrhovaný zákon o mimoriadnom prídavku mal podporiť rodiny vo vzdelávaní ich detí, ak si plnia školskú dochádzku. Rodiny chcela podporiť aj príspevkom na bývanie.

Po vypuknutí pandémie koronavírusu sa významným spôsobom zaslúžila o pomoc pre ľudí bez príjmu alebo v krízovej situácii. Je autorkou opatrenia „prvej pomoci“, tzv. SOS dotácie, ktorá je určená na sociálnu pomoc pre ľudí bez príjmu. Spolupracovala aj na úprave humanitárnej pomoci pre ľudí, ktorí sa ocitli v krízovej životnej situácii alebo v mimoriadne nepriaznivej životnej situácií. O týchto dvoch dávkach rozhoduje komisia MPSVR SR na posudzovanie žiadostí o poskytnutie dotácie, ktorej sama  predsedá a dohliada na to, aby boli príspevky vyplatené tým, ktorí sociálnu pomoc od štátu počas koronakrízy najviac potrebujú.

„Celú pandémiu si odniesli rodiny a tu sa ukazuje, že štát musí pomáhať koncepčne, systematicky a dlhodobo. Toto bude pre ministerstvo veľká úloha a ja verím, že ako splnomocnenkyňa budem pri jej plnení veľmi nápomocná. Na tejto vláde je jasne vidieť, že rodiny majú na prvom mieste. Vymenovanie do tejto funkcie beriem naozaj s pokorou a s obrovským rešpektom,“ hovorí splnomocnenkyňa vlády Petra Krištúfková.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. kurva to je vlada,kristufkova co fajcila havasiho alias havla,senecky autickar a neskor mafian u sykoriek,to je zly sen toto co sa robi.

 2. To je ozaj zlý sen,a ešte veľa ich príde.Teraz čo Matovič nevytahuje svoje plagatiky.Paneboze,taká svoloc.Je to jednoduché.Kolar sa jej boji.

 3. Igorko sa bojí Riška.tak necháva tomuto inseminátorovi trochu voľnosti.konečne prišla tá zmena.krok za krokom! alebo krok dopredu dva dozadu?Miloš teraz nevím!

 4. Môžu zrušiť Ministerstvo práce, sociálnych veci a rodiny. Zbytočne dva úrady s rovnakou agendou. Kvalifikáciu Bc. zo Skalice má, takže v pohode.
  To je výsmech a fraška. Aj ja chcem byť splnomocnenec vlády pre vnútro. Síce je aj Ministerstvo vnútra, ale nevadí. Kde sa mám hlásiť?

 5. Tá najväčšia udalosť okolo múdrej Remisovej sa tu vôbec nevzpomina,čo ta si dovolila vo svoje neskonalej múdrosti,to už je ozaj prípad.Neverim,že niektorá vláda na svete mala za sto dní toľko chybných rozhodnutí.To je tá nová doba.

 6. Miloš.ale to to je realita,aj ked smutná. každá baba sníva že sa vydá za nejakeho pracháča.a že to bude ko…t a bude ju byť a podvadzať?hlavne že sa vozím v mercedese .Miloš toto je real

 7. Blondínka sa preslávila medzi všetkými zlatokopkami výrokom: „Radšej byť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse.“ Veta sa stala mantrou mnohých mladých dievčat, ktoré túžia prísť k svojmu šťastiu v podobe milionára a jeho tučnej peňaženky.
  plus7dni.pluska.sk/ludia/panicka-kristufkova-poslankyna-drazdi-matky-nudzi-nakupom-luxusneho-auta-cenu-bytu

 8. Jej povestný výrok,vlastne urazil ľudí cestujúcich v autobusoch,napriek tomu dostala vyše 43 000 hlasov,asi ju volili tí v mercedesoch..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img