ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Ministerka kultúry Natália Milanová navštívila Múzeum holokaustu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerka kultúry SR Natália Milanová vo štvrtok 11. júna navštívila Múzeum holokaustu v Seredi. Múzeum vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Tábor v Seredi predstavuje jediný autentický pracovný a koncentračný tábor z obdobia druhej svetovej vojny na území Slovenska.

Ministerku v priestoroch múzea privítal riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis, riaditeľ Múzea židovskej kultúry SNM Peter Mešťan, riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok a primátor mesta Sereď Martin Tomčányi. Cieľom návštevy bolo okrem zdvorilostnej návštevy ministerky aj spropagovať múzeum, ktoré pripomína odkaz nezabúdať na hrôzy holokaustu. Ministerka Milanová zároveň touto návštevou pokračuje v podpore zvyšovania návštevnosti kultúrnych inštitúcií. Chce poukázať na dôležitosť prepájania kultúry a vzdelávania, ktoré je jedným z cieľov PVV SR.

Ako bolo počas návštevy spomínané, všetky múzeá na Slovensku v súčasnosti bojujú s nízkou návštevnosťou a s tým súvisiacimi nízkymi príjmami. Riaditeľ múzea Martin Korčok povedal, že práve príjmy z návštev školských skupín predstavujú významný podiel v príjmoch múzea, ktoré mali v tomto roku výpadok. „Koronakríza sa nášho múzea veľmi dotkla, vrchol sezóny máva naše múzeum práve v tomto čase, keď sme zvykli vítať žiakov a študentov. Táto celá skupina nám teraz vypadla. V čase zatvorenia sme my pracovali ďalej, robili sme na vzdelávacích aktivitách, na historickom výskume, usporadúvali sme archív, ale to hlavné, ľudia, to múzeu chýbalo.“

Ministerka Milanová si v múzeu prezrela jednotlivé baraky a ako uviedla expozície v nej vyvolali pocit potreby pripomínať skutočnosti z 2. svetovej vojny, ktoré sa už nesmú opakovať. lde o veľmi silný zážitok, kde sa doslova zhmotnila tragédia tisícov nevinných obetí. Zároveň vyjadrila radosť, že v štátnych galériách a múzeách bude vždy prvú nedeľu v mesiaci vstup zadarmo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img