ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

RegioJet obnoví od neděle 7. 6. pravidelné vlakové spoje mezi Českou republikou a Slovenskem. Vlaky pojedou z Prahy do Košic i Bratislavy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

RegioJet  |MM|   „Je logické, že jako největší železniční dopravce na trase Praha – Košice obnoví RegioJet mezinárodní vlakové spoje mezi Českem a Slovenskem. Je naší povinností zajistit dopravu pro cestující z obou zemí v co nejkratším termínu“, říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

Cestující budou mít k dispozici veškeré služby, na které jsou zvyklí. Navíc mají na palubě spojů k dispozici dezinfekci a soupravy jsou standardně ve větší míře dezinfikovány – zejména veškeré dotykové plochy. Cestující dostávají na palubě také zdarma jednorázovou roušku. Každý cestující má jako součást jízdenky také místenku zdarma – všichni cestující mají své místo a nehrozí tak přeplnění vlaku například stojícími cestujícími.

Prodej jízdenek zahájí RegioJet u spojů na Slovensko ještě během dnešního dne.

Spoje pojedou v následujícím rozsahu (během neděle ještě z důvodu návozu souprav nepojede plný rozsah spojů)

Bratislava – Brno – Praha a zpět – 3 x denně v každém směru

Bratislava hl. st. odjezdy  ve směru Brno a Praha v: 8:47, 12:47, 15:44

Praha hl. n. odjezdy ve směru Bratislava: 7:20, 11:20, 15:20

Košice – Žilina – Ostrava – Praha a zpět

Košice odjezdy ve směru Praha:    7:45, 21:22

Praha hl. n. odjezdy ve směru Košice: 7:50, 21:50

Pro Čechy to znamená například volnou cestu do Tater, či slovenských lázní; pro  Slováky s tím opět otevírají tradiční turistické destinace v ČR jako Praha, Brno či Olomouc.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img