ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

DD a DSS v Seredi povoľuje návštevy klientov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Všetky Domovy dôchodcov a Domovy sociálnych služieb na Slovensku mali počas trvania pandémie zakázané návštevy. Klienti tak museli pretrpieť toto obdobie bez osobného kontaktu s rodinnými príslušníkmi prípadne s priateľmi. Mnohí si návštevy nahrádzali telefonátmi alebo videohovormi. Našťastie má Slovensko výborné výsledky testovaných na COVID 19 a tak na základe opatrenia hlavného hygienika a plánu MPSVaR DD a DSS v Seredi uvoľňuje niektoré opatrenia, ktoré boli nútení prijať na zabránenie šírenia ochorenia koronavírusu.

Od pondelka, 8.6.2020 budú povolené návštevy vo vonkajších priestoroch areálu zariadenia. V prípade nepriaznivého počasia návštevy budú realizované len vo vstupnej hale pri vrátnici.

Návštevy klientov pripútaných na lôžko budú povolené pri dodržiavaní prísnych hygienicko-epidemiologických podmienok vždy iba jedného rodinného príslušníka a to v trvaní 15 minút.

Skríning návštev v zariadení je povolený v zmysle nasledovných postupov, ktoré vykonáva službukonajúci personál :
– meranie telesnej teploty,
– dezinfekcia rúk,
– zisťovanie karantény a cestovateľskej anamnézy (čestné prehlásenie),
– používanie ochrany horných dýchacích ciest (rúško).

Návštevu klientov pripútaných na lôžko je potrebné nahlásiť deň pred jej uskutočnením telefonicky 031/789 49 32 alebo e-mailom brokesova.jarmila@zupa-tt.sk v čase od 7:00 hod do 15:00 hod. Maximálnu dĺžku návštevy je určená v trvaní 15-20 minút v čase od 10:00 hod do 17:00 hod. každý pracovný deň.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img