ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Podstatne ťažší život obmedzenia pre COVID-19 spôsobujú aj kamionistom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Bratislava – D1 /  Výrazné opatrenia zavedené nielen na území Slovenskej republiky v súvislosti s obmedzením šírenia COVID-19 sa dotkli nielen nás samotných obyvateľov. Svoje si v práci „užívajú“ aj prepravcovia resp. vodiči kamiónov v medzinárodnej preprave. Zdĺhavé čakania na hraniciach, ktoré v Schengenskom priestore boli na dlhé roky minulosťou sa zvýšenými kontrolami stali pravidlom aj pre nich. Dlhé kolóny čakajúcich kamiónov tak bolo vidno prakticky na všetkých hraničných priechodoch.

Kamionisti nemajú ľahkú robotu ani za normálnych, štandardných podmienok. Väčšinou sa stravujú a aj voľný čas trávia priamo v kamiónoch a to vrátane odpočinku a spánku. Určitou možnosťou slušného jedla, sadnutia si za normálny stôl alebo sprchy je zastavenie na benzínovom čerpadle poskytujúcom tieto služby práve pre kamionistov. Toto však bolo výrazne obmedzené práve opatreniami zavedenými v súvislosti s potlačením šírenia COVID-19.

Kamionisti boli dokonca inštruovaní tak, aby na území krajín cez ktoré tranzitujú sa zdržiavali čo najkratší čas s čo najmenším počtom zastávok. Keď aj zastavili na veľkých parkoviskách z dôvodu povinnej bezpečnostnej prestávky, ich komfort bol výrazne obmedzený práve takmer neexistujúcimi službami, na ktoré pri niekoľkodňových až týždňových cestách sú odkázaní.

Pri vjazde do Bratislavy z D1, resp. na obchvat mesta smerom na hranice s Maďarskom, Rakúskom a Českou republikou (tranzit cez Slovenskú republiku z Poľska a Ukrajiny) je ešte stále na veľkom LED paneli upozornenie, aby sa kamionisti na území SR zdržiavali čo najmenej.

Nie sme teda my jediní, kto opatreniami a obmedzeniami v súčasnosti trpíme najviac.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img