ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Bývalý Hotel Hutník dostane novú fasádu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Hotel Hutník bol postavený približne v roku 1962 a bol miestom, kde sa dalo nielen ubytovať ale konali sa tu svadobné hostiny, rodinné oslavy či stužkové. Počas víkendov sa tu striedali rôzne hudobné skupiny, ktoré okrem zábavy narobili vrásky najmä obyvateľom susediacich činžiakov. Hlasná hudba totiž počas víkendových nocí hrala takmer do rána.

Podľa dostupných informácií bol začiatkom 90-tych rokov hotel uzatvorený, vnútorné vybavenie rozkradnuté a exteriér i interiér zničený. O pár rokov neskôr bola budova kompletne zrekonštruovaná a opäť začala slúžiť svojmu účelu pod rovnakým názvom – Hotel Hutník. Mnohí si určite pamätajú keď bola neskôr v priestoroch Hutníka prevádzkovaná herňa či posilňovňa. Pred 8 rokmi bolo prízemie prestavané na čínsky obchod s novým vchodom z bočnej strany. Na poschodí sa momentálne nachádza ubytovňa. Na internete je vedená pod názvom M.Holding Ubytovňa.

Bývalý Hotel Hutník v týchto dňoch prechádza rekonštrukciou. Bude zateplený a dostane novú fasádu. Výslednú podobu budovy uvidíme o niekoľko týždňov.

Mimochodom plastika, ktorá sa na budove nachádza je Kozmonaut vznášajúci sa k výšinám od sochára Františka Draškoviča a na fasáde je umiestnená od vzniku hotela. Je neuveriteľné, že bez ujmy prežila toľko rokov, odolala vandalom a ani jeden z novodobých majiteľov sa jej „nezbavil“. Z času na čas sa na nej v minulosti objavovali ponožky, pravdepodobne z recesie, aby jej nebola zima.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img