ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Nové verejné toalety v amfiteátri zvýšia komfort návštevníkov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V priestoroch amfiteátra v Seredi sa v uplynulých rokoch konalo mnoho kultúrno-spoločenských podujatí s niekoľko tisícovou účasťou. Samospráva mesta sa pre zvýšenie komfortu návštevníkov rozhodla na tomto mieste vybudovať verejné toalety. Ide o doplnenie turistickej infraštruktúry v rámci revitalizácie zámockého parku v časti amfiteáter. Zhotoviteľom diela bola na základe verejného obstarávanie firma Baumann s.r.o. Lehota.

Hygienické zariadenie sa skladá z dvoch kontajnerových modulov upevnených na betónových základoch. Dispozícia kontajneru s toaletami pre mužov obsahuje kabínu upratovačky, 5 pisoárov, 2 umývadlá a 5 wc kabínok. Kontajner s toaletami pre ženy obsahuje 2 umývadlá, 4 wc kabínky a 1 kabínka wc pre ZŤP so šírkou dverí 1000 mm. V objekte je zabezpečené prirodzené aj nútené vetranie /okná a ventilátory/.

Stavba bude napojená na vodovodnú, kanalizačnú aj elektro prípojku. V prípade potreby je možné toalety vykurovať elektrickými konvektormi.
Nakoľko sú toalety umiestnené v amfiteátri, ktorý je súčasťou zámockého parku, stavba bola odsúhlasená Krajským pamiatkovým úradom. Pri výstavbe nedošlo k žiadnemu výrubu stromov alebo likvidácii okrasnej zelene. Prevádzka toaliet bude časovo vyhradená iba počas trvania kultúrno-spoločenských udalostí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img