ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Ľudia z hraníc musia byť umiestnení do štátnych zariadení. eKaranténa stále nefunguje.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Ohlasovaný termín spustenia smart domácej karantény na piatok 22. mája sa nepodarilo dodržať. Stále čakáme na schválenie od firiem Apple a Google, ktoré budú mať nad aplikáciou dohľad.

Aj napriek tomu, že spustenie ostrej prevádzky e-Karantény nebolo oficiálnymi zdrojmi z Úrad vlády Slovenskej republiky potvrdené, mnoho Slovákov zo zahraničia prišlo na hranice a dožadovalo sa domácej karantény. Blokáda hraníc trvala do neskorých nočných hodín, hraničný priechod Jarovce-Kitsee bol prechodný až cca od 3:30 v sobotu nad ránom.

Na situáciu dohliadali slovenskí aj rakúski policajti, zasahoval aj antikonfliktný tím odboru poriadkovej polície PPZ (na snímkach), vďaka ktorému sa podarilo na mieste udržať bezpečnosť.

Úrad verejného zdravotníctva vydal opatrenie, na základe ktorého môžu ľudia, ktorí prídu na Slovensko v týchto dňoch, počkať na spustenie smart karantény v štátnych karanténnych centrách. Tie budú môcť opustiť hneď, ako bude aplikácia eKaranténa dostupná. (http://www.uvzsr.sk/…/navrh_chytra_a_statna_karantena_22_05…)

➡️ Momentálne pomáhame ľudí z hraníc umiestniť do štátnych zariadení. Policajti určeným postupom evidujú prichádzajúce osoby na základe platného opatrenia ÚVZ SR. Po evidencii sú zostavované kolóny vozidiel s repatriantmi a následne sú vozidlami policajného zboru doprevádzané do karanténnych centier.

➡️ Karanténne strediská majú dostatok voľných kapacít. Zdôrazňujeme, že sú prijaté také opatrenia, ktoré vylučujú možnosť šírenia nákazy v karanténnych zariadeniach. Na hraničnom priechode je k dispozícii balená voda, občerstvenie aj toalety.

OBČANOV OPÄŤ VYZÝVAME, ABY SI PRED PRÍCHODOM NA ŠTÁTNU HRANICU SR OVERILI NA KORONA.GOV.SK, ČI JE APLIKÁCIA V OSTREJ PREVÁDZKE.

PODROBNÝ MANUÁL A VŠETKY DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O APLIKÁCII NÁJDETE NA https://korona.gov.sk/ekarantena/

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Neviem,že by títo ľudia splnali definíciu slova..repatriant…su to Slováci pracujuci v zahraničí,vracajuci sa za účelom návštevy..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img