ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

V školách skončil zápis do prvých ročníkov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V termíne 24.4.2020 – 30.4.2020 sa na Základných školách v Seredi konal zápis detí do prvých ročníkov. Tento rok sa zápis oproti minulým rokom výrazne odlišoval.

Za normálnych okolností by deti v sprievode rodičov vstupovali do budovy školy so zvedavosťou ale aj miernou nervozitou. Rodičia by sa venovali povinným „papierovačkám“ a učiteľky by s dieťaťom viedli krátky rozhovor, aby zistili či je zrelé na nástup do prvého ročníka. Vyzvali by ho, aby zaspievalo pesničku, povedalo básničku alebo nakreslilo obrázok. V pokojnej priateľskej atmosfére by si overovali či budúci prvák pozná farby a čísla do desať. Zároveň by si všímali či je dieťa samostatné, či sa vie dostatočne sústrediť a má vyvinutú jemnú motoriku.

Z dôvodu pandémie sa ale tento rok zápis konal bez prítomnosti dieťaťa. No rodičia si aj napriek tomu svoju povinnosť splniť museli. Zákon totiž určuje rodičovi povinnosť zapísať do školy každé dieťa, ktoré má slovenské občianstvo a dosiahlo školopovinný vek.

Základné školy v Seredi už poznajú celkové počty zapísaných prvákov. Spolu ich bolo 184 žiakov a to na ZŠ Juraja Fándlyho rodičia zapísali 86 prvákov, na ZŠ Jana Amosa Komenského to bolo 61 prvákov a na CZŠ sv. Cyrila a Metoda bolo zapísaných 37 prvákov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img