ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Očakávaný Saharský piesok dorazil aj do Serede

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Po čase k nám opäť dorazil Saharský piesok. Ako uvádza stránka iMeteo.sk cez našu oblasť prechádza vysoká koncentrácia prachu. Piesok zašpinil do rána viaceré autá, parapety, okná či predmety v exteriéry. Aktuálne to na teplotách príliš nebadáme, ale nachádzame sa v silnom výškovom juhozápadnom prúdení.

Cez Európu prúdi piesok až z ďalekej Sahary, pričom počas nočných hodín bola  koncentrácia prachu nad našou oblasťou najvyššia. Piesok zo Sahary k nám prúdi medzi tlakovou nížou, ktorá má svoj stred západne od Portugalska a tlakovou výšou, ktorej stred sa nachádza nad Čiernym morom.

Nejde o ojedinelý jav, k preneseniu saharského prachu do našej oblasti prichádza nezriedka. Stačí vhodná poveternostná situácia, v ktorej sa skombinujú piesková búrka na Sahare a silné juhozápadné prúdenie, ktoré piesok z púšte donesie až k nám. Ak prší, kvapky dažďa na seba rýchlejšie naviažu jednotlivé prachové častice a tie potom spolu s kvapkami dopadnú na zem.

Autá však dnes umývať nemusíte. Saharský piesok by mal u nás byť v ovzduší až do piatka.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img