ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Stanovisko Ministerstva vnútra SR k účtovaniu poplatku za stravu v zariadeniach štátnej karantény

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Zákon  č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia  ustanovuje opatrenia na predchádzanie ochoreniam a pre zabezpečenie ich účinnosti ukladá  fyzickým osobám povinnosť plniť tieto nariadenia. Ide o opatrenia, ktoré nariadi príslušný orgán verejného zdravotníctva, čiže ÚVZ SR. Keďže zákon ukladá povinnosti fyzickým osobám, náklady, ktoré povinným subjektom vzniknú, znáša ten, kto je povinný ich plniť. 

Celkové náklady na povinnú karanténu by teda mali znášať občania, na ktorých sa vzťahuje povinná izolácia. Krízový štáb však ešte pred zavedením povinnej karantény rozhodol, že im budeme fakturovať len stravu –  ubytovanie štát poskytne bezodplatne.

Suma 13 eur je stravná jednotka na osobu v zariadeniach MV SR. Bežne v priemere za túto sumu  dostanú hostia v našich zariadeniach raňajky, obed i večeru.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img