ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Rozšírenie stránkových hodín na oddeleniach cudzineckej polície

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR|MM|  Vďaka ďalšiemu zmierňovaniu opatrení, zavedených v súvislosti s pandémiou COVID-19, rozšírime stránkové hodiny na oddeleniach cudzineckej polície PZ. Zmeny budú platiť od pondelka, 11. 05. 2020.

Na stránkových pracoviskách jednotlivých oddelení cudzineckej polície PZ sa rozšíria úradné hodiny pre verejnosť v rozsahu:

 

Pondelok:                                  od 08.00 h do 14.00 h,

Streda:                                      od 08.00 h do 17.00 h,

Piatok:                                       od 08.00 h do 14.00 h.

 

Na stránkových pracoviskách jednotlivých oddelení cudzineckej polície PZ sa budú vybavovať len nasledovné životné situácie:

 

  • prijímanie žiadostí o obnovenie prechodného pobytu, o udelenie trvalého pobytu na neobmedzený čas a o udelenie dlhodobého pobytu,
  • registrácia pobytu občanov EHP a ich rodinných príslušníkov,
  • vydanie a aktivácia autentifikátora,
  • úkony spojené s vydávaním dokladu o pobyte,
  • úkony spojené so zmenou zamestnávateľa počas platného pobytu cudzincov,
  • iné žiadosti bude možné prijať len z dôvodu hodných osobitného zreteľa na základe rozhodnutia riaditeľa príslušného riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície alebo úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ.

 

V nedeľu 10. 05. 2020 o 20,00 h bude pre cudzincov opätovne spustený objednávací systém na webovej stránke MV SR:

http://www.minv.sk/?objednavaci-system-na-ocp

Prosíme verejnosť, aby v maximálnej možnej miere využívala on-line objednávací systém na rezervovanie termínu na vybavenie všetkých možných životných situácií v rámci vyššie uvedeného rozsahu. Upozorňujeme, že na stránkových pracoviskách budú prioritne vybavovaní cudzinci na základe on-line rezervácií.

Ak na niektorú z vyššie uvedených životných situácií nie je možné využiť objednávací systém, klienti budú vybavovaní na základe poradových lístkov vytlačených z vyvolávacieho systému. 

Opatrenia týkajúce sa ochrany zdravia pred šírením ochorenia COVID-19, minimálne ochrana tváre, rúško, vrátane selekcie a kontroly osôb prichádzajúcich na stránkové pracovisko, ostávajú naďalej v platnosti.

Prosíme verejnosť, aby mala strpenie s prácou policajtov na oddeleniach cudzineckej polície PZ, vynakladáme maximálne úsilie na zabezpečenie všetkých úloh v rámci našej činnosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img