ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Chýba Vám atmosféra 1. mája ? Pripomeňme si predchádzajúce ročníky v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Každý rok 1. mája oslavujeme Sviatok práce. Samozrejme už to nie sú oslavy ako v minulosti, keď od rána hrala v meste dychová hudba, v oknách sme mali vyvesené vlajky a ulicami prechádzal prvomájový sprievod. Dnes už nikto nemáva mávadlami, neskanduje tradičné heslá ako: Nech žije KSČ! alebo So Sovietskym zväzom na večné časy!  V súčasnej dobe sú oslavy 1. mája skôr príjemným posedením na námestiach alebo amfiteátroch. Presne tak trávime tento sviatok už niekoľko rokov aj v Seredi.

Z histórie:

Prvýkrát sa na Slovensku konali oslavy 1. mája už v roku 1890. Tradícia osláv vychádza z udalostí, ktoré sa stali koncom 19. storočia v Amerike. . V októbri 1884 prijal zjazd americkej odborovej organizácie uznesenie, že do 1. mája 1886 by sa mal stať štandardom osemhodinový pracovný čas. Keďže sa to zamestnávateľom nepáčilo, v roku 1886 sa všade v USA, od New Yorku po San Francisco zdvihla vlna demonštrácií. Do ulíc vyšlo 1. mája 40 000 štrajkujúcich. Štrajky pokračovali ešte dva dni, ale 3. mája využila polícia stretnutie štrajkujúcich so štrajkokazmi a začala paľbu do robotníkov, pričom šesť osôb bolo zabitých a päťdesiat ťažko ranených. Po krvavých udalostiach v Chicagu rozpútali úrady v celých USA štvanice proti robotníckemu hnutiu a masovo zatýkali.

Opatrenia Vlády SR z dôvodu pandémie už od marca zakazujú organizovať akékoľvek podujatia a preto sa tento rok oslavy 1.mája konať nebudú. Tak si aspoň pripomeňme skvelú atmosféru z predchádzajúcich štyroch ročníkov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img