ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Zástupcovia Veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR a mesta Sereď položili vence k Pamätníku osloboditeľov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V roku 2020 si pripomíname 75. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a porážky fašizmu.

Pri tejto príležitosti dňa 30. apríla do Serede zavítali zástupcovia Veľvyslanectva Ruskej Federácie v Slovenskej republike. Pri Pamätníku osloboditeľov ich na Námestí slobody privítal primátor mesta Matin Tomčányi a náčelník Mestskej polície Ladislav Fabo.

Druhá svetová vojna je dodnes najväčší a najrozsiahlejší ozbrojený konflikt v dejinách ľudstva, ktorý stál život asi 45 až 60 miliónov ľudí. Boli zničené celé mestá a spôsobené nevyčísliteľné škody na majetku a kultúrnom dedičstve ľudstva. Ukončenie 2. svetovej vojny si pripomíname 8. mája.

Nikita GRIŠČENKO, atašé Veľvyslanectva Ruska na Slovensku povedal: „Dnes sme prišli, aby sme dali úctu padlým vojakom Červenej armády, ktorí oslobodili celé Slovensko a teda aj mesto Sereď. Vzhľadom na situáciu vo svete sme prišli iba dvaja, ide o také tiché stretnutie a pripomenutie si všetkých obetí II. svetovej vojny.“

Vojna zasiahla do života takmer každého národa a je potrebné si stále pripomínať hrdinov, ktorí krviprelievaniu zabránili. V Seredi si každý rok uctievame pamiatku tých, ktorí bojovali za nás a za našu slobodu.

Primátor Martin Tomčányi poznamenal: „ Veľmi si vážim návštevu zástupcov Veľvyslanectva Ruskej federácie. Je potrebné si stále pripomínať hrôzy vojny a hrdinské činy našich predkov. Aj napriek tomu, že prísne opatrenia z dôvodu pandémie nám tento rok neumožnili, pri príležitosti ukončenia II. svetovej vojny, usporiadať spomienkové stretnutie za účasti verejnosti, na obete vojny nezabúdame. Preto sme dnes spoločne s náčelníkom MsP položil vence k pamätníku v mene všetkých obyvateľov mesta.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img