ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Poslanci požadujú ďalšie spoločné opatrenia v boji proti COVID-19

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Európsky parlament|MM| Poslanci v rozprave s predsedami Európskej komisie a Európskej rady Ursulou von der Leyen a Charlesom Michelom vyzvali na koordinovanejšiu reakciu EÚ na ochranu občanov a podporu ekonomiky.

Zákonodarcovia priznali, že EÚ mohla zareagovať na nový koronavírus skôr a rýchlejšie. Zároveň však poukázali na to, že v Únii sa opäť začala prejavovať vzájomná solidarita.

Európania preukázali štedrosť a dokázali, že sú tu jeden pre druhého a že dokážu konať efektívne, uviedli poslanci. Dodali však, že obnova EÚ si vyžiada urýchlené prijatie ďalších opatrení, ktoré by zvýšili odolnosť Únie voči podobným krízam v budúcnosti a umožnili by jej efektívnejšie na ne reagovať.

Mnoho rečníkov v rozprave tiež zdôraznilo, že uzavretie hraníc nemôže byť dlhodobým riešením. V tejto súvislosti vyzvali na vypracovanie spoločnej stratégie postupného uvoľňovania obmedzení a spoločného ozdravného plánu, ktorý by mal s pomocou budúceho dlhodobého rozpočtu EÚ zmierňovať sociálne, hospodárske a finančné dopady pandémie.

Parlament zhrnie závery štvrtkovej rozpravy v nelegislatívnom uznesení, o ktorého texte bude plénum hlasovať v piatok.

Videozáznam rozpravy

Vyhlásenia jednotlivých rečníkov si môžete pozrieť zo záznamu po kliknutí na ich mená:

Rozprava: Štvrtok, 16. apríl

Hlasovanie: Piatok, 17. apríl

Postup: Vyhlásenie Rady a Komisie s rozpravou a uznesením

Typ dokumentu: Nelegislatívne uznesenie

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. V podstate nic nove a zasadne co by nam pomohlo. Skor by mozno bola zaujimavejsie vediet ocom si tak vrucne telefonoval a hrkutal Matovič a Pompeo. Ale asi nic zaujimave a len si odmerali a porovnali svoj vercajch a to asi naozaj ani nestalo za zmienku od Matovica v mediach. Keby debatovali o transakcii miliardove stíhačky, tak to by zbedacenemu narodu urcite nieco povedal. Takto netreba nic hovorit ale len tutlat a tutlat a strasit len s coronavirusom

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img