ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Nové verejné osvetlenie v zámockom parku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V mesiaci apríl prebehla v zámockom parku v Seredi II. etapa rekonštrukcie verejného osvetlenia a areálových rozvodov nízkeho napätia. Rekonštrukcia verejného osvetlenia v celom areáli parku je rozdelená do troch etáp. Prvá etapa prebehla v roku 2018 a výsledkom bolo 15 ks nových svietidiel, ktoré boli nainštalované od historickej vrátnice po zadnú bránu parku.

I. ETAPA

Druhá etapa rekonštrukcie vedie od kaštieľa k bráne na Parkovej ulici a vedľa chodníka popri detskom ihrisku. Tak ako v prvej etape aj v druhej je realizátorom prác firma VIMONT s.r.o. z Kráľovej nad Váhom. Výsledkom je 11 ks nových pozinkovaných ihlanových stožiarov o výške 4 m, na ktorých sú umiestnené svietidlá LED typu LDK PARK CREE. Cena prác bola vyčíslená na 20 374,08 €. Rekonštrukcia si nevyžiadala žiadny výrub stromov alebo kríkov. Keďže ide o chránenú oblasť, rekonštrukciu musel schváliť aj Krajský pamiatkový ústav v Trnave a uvedené svietidlá spĺňajú všetky nariadené kritéria.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img