ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

COVID-19: Dočasné zmeny v zákone o pobyte cudzincov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Od 9. apríla 2020 je účinný zákon č. 73/2020 Z. z. , ktorý mení a dopĺňa zákon č. 404/2011 Z. z. o pobyte cudzincov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Ustanovenia tohto zákona riešia rôzne situácie, v ktorých sa môžu cudzinci ocitnúť počas krízovej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19.

➡️ POBYTY:

– všetky prechodné pobyty, trvalé pobyty alebo tolerované pobyty, ktorých časová platnosť končí počas krízovej situácie, alebo do jedného mesiaca po jej skončení, zostávajú v platnosti ❗️ do dvoch mesiacov ❗️od skončenia krízovej situácie

➡️ PRÍSLUŠNÍCI TRETÍCH KRAJÍN:

– štátny príslušník tretej krajiny, ktorý legálne vstúpil na územie Slovenskej republiky, je oprávnený zdržiavať sa na území Slovenskej republiky ❗️až do uplynutia jedného mesiaca od skončenia krízovej situácie❗️

– štátny príslušník tretej krajiny, ktorý sa v čase krízovej situácie zdržiava mimo územia Slovenskej republiky, môže podať žiadosť o ❗️obnovenie prechodného pobytu❗️ alebo žiadosť o ❗️udelenie trvalého pobytu na neobmedzený čas❗️ na príslušnom zastupiteľskom úrade

– pobyt štátneho príslušníka tretej krajiny nezaniká, ak nevstúpi na územie Slovenskej republiky do 180 dní od udelenia pobytu z dôvodu trvania krízovej situácie.

➡️ PRÍSLUŠNÝ ÚTVAR PZ

– policajný útvar môže v konaní o udelení pobytu alebo v konaní o obnovení pobytu po skončení krízovej situácie akceptovať predkladané doklady aj v prípade, ak budú v tom čase už staršie ako 90 dní, za podmienky, že štátny príslušník tretej krajiny nevycestoval z územia Slovenskej republiky od skončenia krízovej situácie do momentu podania žiadosti o pobyt

❗️❗️Uvedené lehoty stanovené zákonom o pobyte cudzincov sú zo zákona predĺžené o obdobie trvania krízovej situácie.❗️❗️

zdroj: Polícia Sr

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img