ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

„zažívame niečo, čo sme ešte nikto nikdy predtým nezažili“- prihovára sa na FB renomovaný profesionálny záchranár MUDr. Viliam Dobiáš

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ahoj FB priatelia,

zažívame niečo, čo sme ešte nikto nikdy predtým nezažili. Osobne, rodinne, pracovne, zdravotne, ekonomicky, vzťahove, sociálne, mentálne… Odporúčaní nie je veľa, proti niektorým opatreniam sa ľudia búria, niektoré spochybňujú, ale jedno je nedotknuté a to fakt, že stres znižuje imunitu, ktorú by sme teraz potrebovali najvyššiu.

Stresom je všetko čo nás bolí, hnevá, trápi, zneisťuje, znepokojuje, vyrušuje… Sú stresy, ktorým sa nevyhneme a to je pandémia a všetko čo s ňou súvisí. Ale pandémia od nás nežiada slová, komentáre, lajky, hejty, nechce aby sme verili všetkému, alebo neverili ničomu.

Pandémia od nás nechce, aby sme chválili/hanili minulú/terajšiu vládu. Pandémia nechce od nás nemožné a to rozumieť virológii, epidemiológii, hygiene, krízovému manažmentu, histórii epidémií a pandémií vo svete za posledných 1 000 rokov. Nikto od nás nežiada názor na počty ventilátorov, intenzívnych lôžok, na to, či nakazených bude len tisíc, alebo sto tisíc.

Napriek tomu sa k tomu vyjadrujeme, riešime, hádame sa, zapájame sa emotikonmi, komentármi, súhlasmi a nesúhlasmi. Všetko to, čo od nás nikto nežiada a napriek tomu to vášnivo robíme je presne to, čo je stres a znižuje nám to ťažko skúšanú imunitu. Škodíme sami sebe a všetkým okolo seba. Zastavme sa.

Nad pokynmi, obmedzeniami, opatreniami sa zamyslime v tichu samoty. Ak nesúhlasíme, nevadí, nie sme členovia krízového štábu. Môžu sa aj mýliť, nikto s týmto nemá skúsenosti, ale sú to odborníci u ktorých je omylnosť pochopiteľná a v znesiteľnom rozsahu. Určite sa mýlia menej ako sa mýli hocikto z nás, kto nie je Mistrík, Krčméry a ďalší.Ak nesúhlasíme, verme. Ak súhlasíme, podporme rozhodnutia verejne.

Aj novinári sú zvláštne bytosti s niekedy nepochopiteľným spôsobom uvažovania. Pred voľbami do krvi kritizovali vládnu garnitúru, teraz je zmena o 180 stupňov, ale médiá zase spochybňujú, podrývajú, komentujú viac ako informujú.

Udržiavanie dobrej nálady a pozitívneho prístupu k životu je teraz životne dôležité – doslova. Takže menej negatívnych emócií, alebo priam žiadne a vyhľadávanie a podporovanie pozitívnych. Nie hejty, ale lajky, nie lajky na hejty. Na negatívne emócie a statusy nereagujme vôbec. Ani na sociálnych sieťach, ani v médiách. Podporujme pozitívne správy. Pozitívnou správou nie je pitie octovej vody a idea, že koronavírus je biologická zbraň. Anglosaské národy majú optimistický prístup k životu v krbi, poučme sa. Keep smiling-vždy s úsmevom. Do not worry, be happy.

Optimista je ten, kto prežil a premohol zúfalstvo (Skriabin). Opakom škodíme len sebe, druhým je to ukradnuté.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img