ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Budeme testovať oveľa viac: Do testovania COVID-19 (koronavírus) sa zapoja aj súkromné laboratóriá 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerstvo zdravotníctva SR |MM|

👉 Budeme testovať viac a rýchlejšie. Okrem regionálnych úradov verejného zdravotníctva sa do testovania rizikových osôb zapoja aj súkromné laboratóriá. Denne súkromné laboratóriá môžu urobiť zhruba 1200 testov, pričom každý deň sa môže tento počet zvyšovať. Vďaka týmto opatreniam sa zvýši kapacita vyšetrených vzoriek denne, ale aj skráti doba čakania na výsledok.

👉 Pri zdravotníckych zariadeniach majú pribudnúť vonkajšie odberné miesta, kde budú občanov testovať. Vďaka tomuto opatreniu budú chránení pacienti, ktorí nemajú podozrenie na tento druh ochorenia. Súkromné laboratóriá zabezpečia zvoz odobratých vzoriek do všetkých laboratórií bez ohľadu na to, či je štátne alebo súkromné.

👉 Po novom, bude výsledok z testovania na nový koronavírus dostávať každý, nielen ten, kto má výsledok pozitívny. Informáciu o pozitívnom výsledku testu pacienta by mal dostať aj jeho všeobecný lekár, pacienti v rizikovej skupine 65 plus by mali byť zároveň každý deň kontaktovaní.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ked sa zvýši testovanie,treba urýchlene otvoriť maloobchody,služby..je predsa nezmyselne zatvoriť obchody,kde cez den príde pár desiatok ľudi,ved ked sa ľudia nenakazia v potraviných,tak potom v tých malých obchodoch sa tiež nenakazia..jedine,čo by malo zostať najdlhšie zatvorene..sú šenky,reštaurácie,bary..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img