ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Dvere sme museli zatvoriť, nie však naše srdcia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mária Fačkovcová |  Aj keď naša farská charita v týchto časoch núdzového stavu musí byť zatvorená, nezaháľame, ale snažíme sa pomáhať ako nám to momentálna situácia dovoľuje.

Naše dvere nezostali zatvorené pre rodiny, núdznych klientov, ktorým sme aj doteraz osobne dovážali až do ich domácnosti potraviny a iné potrebné veci.

Zareagovali sme aj na nedostatok ochranných rúšok v našom meste a okolí a začali šiť – nielen naše dobrovoľníčky, ale aj iné žienky-šikulky, ktoré ochotne zareagovali na naše výzvy a po zabezpečení potrebného materiálu ochotne, obetavo a nezištne stále šijú.

Do dnešného dňa sme tak spolu ušili viac ako 700 rúšok! Čiastočne sme nimi mohli vykryť potreby:

  • V trnavskej nemocnici 100 ks, – pošleme pre veľký záujem ešte 200 kusov
  • Naša seredská ADOS – 40 ks
  • Pracovníkom-zdravotníkom RZP – 20 ks
  • Seredský Domov dôchodcov a dom sociálnych služieb zatiaľ 60 ks, dodáme ešte 200 ks
  • Domov dôchodcov v Križovanoch 30 ks
  • Zamestnancom Úradu práce 15 ks
  • Po desiatkach dobrovoľníčky-krajčírky umiestňovali rúška aj vo svojom okolí – lokálné potraviny, mäsiarstvá, lekárne, kostol,….

 

Naše veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do tejto peknej akcii – zdieľaním výziev, dobrovoľným šitím, službou kuriérov, sponzorom za nakúpenie potrebného materiálu,….

Tešíme sa, že aj táto služba z našej charity spravila miesto, ktoré dokáže spojiť všetkých ľudí ochotných pomáhať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img