ISSN 1337-8481

utorok, 25. júna, 2024

Skauti hvezdármi?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Niektorí si môžu myslieť, že skauting ponúka okrem výletov do prírody, len akcie v meste daného zboru. No my veríme v dobrodružstvá a zas a znova sme sa vydali, tento rok až do Senca, na stretnutie včielok a vĺčat – VVDčká. Naše dobrodružstvo sa začalo už v piatok 6.3 na vlakovej stanici a pokračovalo celý víkend. Napriek neočakávanému meškaniu vlaku sme sa dostali na miesto konania, ktorým bola stredná škola a začali našu cestu vesmírom. Tento výraz bol použitý preto, lebo témou boli práve hviezdne dni a plnenie odborky „Hvezdár“pre našich najmenších. Celý program – od zaujímavých scénok cez prednášky, tvorenie a hry bol vedený práve v tomto duchu a upriamoval našu pozornosť hore, na vesmír. Deti mali možnosť navštíviť planetárium, špeciálnymi teleskopmi pozorovať naše slnko, vyrobiť si papierový model slnečnej sústavy, namaľovať si svoje vlastné hviezdne tričko, vylúštiť hlavolamy a dostať sa von z escape room. Pozrieť si nádhernú rozprávku o Malom princovi, ktorý sa tiež pozeral na hviezdy a do diaľok. Okrem programu nám tieto spoločne strávené dni ponúkli možnosť nových skúseností s cestovaním, skvelého jedla, družinových zážitkov a novonadobudnutých vedomostí. Konkrétne sme sa dozvedeli názvy súhvezdí, informácie o planétach a zalovili sme si o odmenu v mestskej hre plnej hlavolamov a súradníc. Nachodili sme sa veľa po Senci, ale aj po našom ubytovaní. Výťahy boli odstavené a my sme mali to ʺšťastieʺ  bývať na 6. poschodí. Ale deťom to na energii rozhodne neubralo. Stále jej bolo dosť na hranie hier v telocvični, vyrábanie ďalekohľadu a nakoniec aj na záverečnú diskotéku, kde mali možnosť predviesť ich výtvory v podobe tričiek. V nedeľu ráno sme sa pobalili a po svätej omši spolu s balíčkom jedla, ktorý nám zabalili, sme sa vybrali s úsmevom na tvári na cestu domov.

V  dňoch, keď mnohí z nás trávime všetok čas len vo svojich príbytkoch padne dobre, myslieť chvíľu na niečo pozitívne. Určite si radi pripomenieme zážitky a radosť spred pár týždňov, kedy sa najmä tí mladší z nás stali na celý víkend hvezdármi a mohli skúsiť veľa nových a poučných aktivít.

Chcela by som sa aj poďakovať, v mene seredských skautov, dospelým, ktorí nás sprevádzali i rodičom, ktorí pri každej akcii do nás vkladajú svoju dôveru. Nakoniec chcem poďakovať aj organizátorom za skvelú akciu, pretože už teraz sa tešíme na budúci rok. Zdar!

Zora Valábková, 82. zbor Polaris Sereď

   

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img