ISSN 1337-8481

štvrtok, 13. júna, 2024

Dobrovoľníčky šijú rúška

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vzhľadom na skutočnosť, že v distribúcii je nedostatok ochranných rúšok na zabránenie šírenia koronavírusu, resp. ich dodávky značne meškajú, Obecný úrad v Pate ich šitie zabezpečil priamo v obci.

V nedeľu 15. marca vydal starosta obce výzvu pre dobrovoľníkov ochotných šiť rúška, na ktorú sa prihlásilo 8 dobrovoľníčok. Starostovi obce Jozefovi Berčíkovi sa podarilo zohnať balík látky (100% bavlny), z ktorých sa šijú aj rúška pre zdravotníkov. Dobrovoľné krajčírky Dana Vargová, Ida Tóthová, Zuzana Lužová, Zuzana Matušicová, Nina Čúrniková, Antónia Adamcová, Monika Práznovská z Paty a Paulína Radimáková zo Serede ušili z látky pre občanov obce viac ako 600 rúšok (ušitie jedného rúška trvá približne 15 minút). Pokiaľ sa podarí zohnať ďalší materiál sú ochotné v šití pokračovať, za čo im patrí veľká vďaka.

Rúška sú v prvom rade určené pre potreby lekárne a pre seniorov.

V súvislosti s preventívnymi opatreniami proti šíreniu koronavírusu, obec začala zabezpečovať nákup potravín, drogérie a liekov do domácnosti osamelo žijúcim seniorom a občanom s ŤZP.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img