ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Nič nie je dôležitejšie ako zdravie zamestnancov a našich rodín

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vážená verejnosť, zamestnanci.

Stojíme pri Vás!

V rámci koordinovaného a jednotného postupu základných organizácií odborového zväzu, Moderné odbory AIOS, ktorý združuje: Volkswagen, Jaguar Land Rover, Amazon, Schaeffler, Eissman, Baumax, OBI, Syncreon, Hanon, Schnellecke…

Musíme nevyhnutne deklarovať, že vnímame veľmi veľké potencionálne riziko vo výrobných, logistických závodoch a všade tam, kde aktuálne ešte stále prichádza k stretávaniu sa veľkého počtu ľudí v uzavretých priestoroch, navyše s rizikom migrácie do všetkých kutov Slovenska, donedávna sveta!

Základné organizácie Moderných odborov AIOS, sa snažili všetkými dostupnými prostriedkami kooperovať a zabezpečiť pomoc v boji s koronavírusom.

Základné odborové organizácie, však nevedia rozhodnutím základnej odborovej organizácie rozhodnúť o prerušení prác v miestach svôjho pôsobenia.

Aj keď by sme si to ako súčasť preventívnych opatrení veľmi želali, Zákonník práce nám to neumožňuje. Opakovane sme však o to žiadali zamestnávateľov už aj v predchádzajúcich dňoch.

V tejto zhoršujúcej sa situácii vo svete a na Slovensku, očakávame od VŠETKÝCH kompetentných, že urobia to správne rozhodnutie na ochranu života a zdravia všetkých zamestnancov a rozhodnú o okamžitom prerušení práce v závodoch.

Nič nie je dôležitejšie ako zdravie zamestnancov a našich rodín.

Hodnoty v závodoch totiž nevytvárajú roboty, ale zamestnanci, ktorých ochrana musí byť jednoznačne na prvom mieste!

Zároveň vyjadrujeme vďaku a obdiv všetkým záchranným zložkám, ktoré sú aktuálne nasadené a zabezpečujú našu bezpečnosť. ĎAKUJEME!

 

V mene všetkých zamestnancov a odborového zväzu, Moderné odbory AIOS

 

Peter Mrázik

Podpredseda Moderné odbory AIOS

Predseda Moderné odbory AIOS Jaguar Land Rover a Syncreon Slovensko

 

zdroj: Peter Mrázik

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img