ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

KORONAVÍRUS: ĽUDIA ŠÍRIA AKO ZMYSLOV ZBAVENÍ HOAXY, OHROZUJÚ NIELEN SEBA, ALE AJ ŽIVOTY INÝCH A HROZÍ IM BASA

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Situácia s dezinformáciami je neúnosná. V prvom rade sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde vysvetľujeme nepravosť masovo šírených správ. Ľudia sedia doma, nudia sa, zoberú telefón, nahrajú zvukovú správu a ešte vyzývajú svojich známych, aby ju posielali ďalej. Ide pritom o nezmysly, klamstvá a nechutné zneužívanie súčasnej situácie. V prípade trestného činu je najvyššia sadzba až 10 rokov väzenia. Spamätajú sa títo ľudia až vtedy, keď im doma zaklope polícia? Keď ich tvár budú fotografovať médiá počas ich eskorty na súd?

ZÁKLADNÉ ODPORÚČANIA POLICAJNÉHO ZBORU

Neverte žiadnym zvukovým správam, ktoré sa tieto dni a týždne budú šíriť na internete alebo v mobilných aplikáciách.

⚠️ Verte iba tomu, čo nájdete na tejto stránke, na našej hoaxovej stránke, prípadne na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a www.uvzsr.sk

– – –

Poznámka redakcie: Na SOL operatívne prinášame všetky podstatné informácie potrebné k zorientovaniu sa v súčasnej situácii a všetky výlučne z overených zdrojov a od príslušných autorít!

K výzve polície sa pripájame a žiadame občanov, aby pred šírením neoverených informácií pochádzajúcich z pochybných zdrojov rozmýšľali nad možnými následkami, ktoré môže takéto nezodpovedné konanie spôsobiť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Na trase Lipsko – Almaty – Shenzhen letia momentálne do Číny dva prázdne
  ukrajinské Ruslany (An-124, nosnosť 150 ton) … V stredu by mohli byť v
  Európe so zdravotníckym materiálom .. Už sa teším, ako bude Matovič
  nadúvať tie svoje chrdé prsíčka ako holub hrivnák a zvolávať tlačovky,
  ako rýchlo zabezpečil pomoc pre Slovensko .. Taktne zamlčí, že to
  vybavila ešte predchádzajúca vláda .. Matovič je trpak a
  patologický klamár .. Inak, úprimne sa čudujem, že tú prepravu
  zabezpečujú Ukrajinci a nie Rusi . Ukrajinci prevážajú prevažne
  zbrane a podieľajú sa na kšefte so zbraňami.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img