ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Pozor! Nerobiť paniku neznamená podceniť opatrnosť.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Po uverejnení článkov na SOL a samozrejme aj pod vplyvom ďalšieho domáceho spravodajstva a nových informácií zo sveta, som dostal viac otázok smerujúcich k bezpečnosti pri cestovaní. A aj k téme predzásobenia sa potravinami.

V prvom rade zdôrazňujem, že ani článok „Ľudia, nerobte paniku, nebláznite !“ problematiku a nebezpečnosť koronavírusu nepodceňoval, naopak vyzýval ľudí k nešíreniu paniky nakupovaním desiatok kilogramov múky, cestovín, stoviek konzerv a pod. Už tu som zároveň napísal: „Ak totiž nastane situácia, že ľudia tie stovky ton potravín nakúpených do rezervy skutočne budú potrebovať, ekonomiky štátov a teda aj nás všetkých budú čakať problémy, o ktorých sa nám teraz ani len nesníva.

Koronavírus je vážnym problémom a bezpečnostným rizikom – situácia v Taliansku to potvrdzuje. Najväčšie následky ale naozaj čakajú ako ekonomiku EÚ, tak samozrejme jej členských krajín. Straty a zvýšené náklady skutočne položia mnoho podnikov.

Slovensko môže mať najväčšie problémy v momente, kedy sa nákaza vraznejšie dotkne (snáď k tomu nedôjde) automobiliek, ktoré sú podľa mňa zlými rozhodnutiami minulých vlád žiaľ nosnou kostrou hospodárstva krajiny. Na výkonnosť automobiliek sú totiž naviazané stovky tisíc pracovných miest.

Ale späť k bezpečnosti. V článku pred niekoľkými dňami som napísal: „Je na mieste ostražitosť, opatrnosť, podstatne zvýšená hygiena a určite by som necestoval do centier, kde sa vírus rozšíril, resp. ktoré sú v karanténe“

Bežný pracujúci občan žiaľ nemôže veľmi urobiť viac. Každý deň musí cestovať do práce, chodiť na nákupy, na poštu. Pohyb na verejnosti teda neobmedzí a tak hlavné opatrenia musia vykonať predstavitelia štátu, samospráv a samozrejme odborníci z hygieny, civilnej ochrany a pod.

Samospráva v Seredi ani MsÚ nevydali (na oficiálnom webe Mesta Sereď sa nenachádza) žiadne odporúčania či usmernenia a tak sa obyvatelia mesta musia spoliehať na informácie univerzálne, ktorých je našťastie v médiách dostatok.

20200305175042_moznosti-predchadzania-sirenia-virusov-a-bakterii-v-exponovanom-obdobi_5e612de26ffe30.85184186

20200305174946_moznosti-predchadzania-sirenia-virusov-a-bakterii-v-exponovanom-obdobi_5e612daa286926.41311528

Faktom je, že vírus ako taký musí byť považovaný za vážnu hrozbu pre zdravie obyvateľov a dnes už vieme, že nás neobišiel. Prioritou preto musí byť zastavenie jeho šírenia a to je možné len pri dostatku informácií, na základe ktorých bude konať každý z nás.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img