ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

V našom meste sa predstavil festival Ekotopfilm

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dňa 26. novembra sa v estrádnej sále Domu kultúry v Seredi konal filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm. Cieľom festivalu je meniť správanie spoločnosti k životnému prostrediu. Pre návštevníkov bol počas celého dňa pripravený pestrý filmový program, ktorý priniesol široké spektrum tém. Okrem jedinečných filmov z celého sveta bola súčasťou festivalu aj sprievodná diskusia. Festival Ekotopfilm – Envirofilm štartuje každoročne súťažným festivalom v máji v Bratislave a v Banskej Bystrici, kde predstaví vyše 60 dokumentárnych filmov. Následne celoročne navštevuje krajské a okresné mestá Slovenska.

V Seredi patrilo doobedie Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Deti si v rámci Junior festivalu pozreli štyri krátke náučné filmy – Gajah Borneo (príbeh slonej rodiny z Bornea inšpirovaný skutočnými udalosťami), Na titulke (zvieratá z pralesa sa chcú dostať na titulku časopisu), Pozri sa (prirodzené cykly výmeny medzi ľuďmi a živočíchmi) a Rodisko (človek sa na Zemi stretáva s odplatou za svoje hriechy). Festival pokračoval večerným programom pre širokú verejnosť. Už samotná pozvánka napovedala, že program poskytne pohľad na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Návštevníci mali možnosť vidieť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, videli príklady toho, ako predchádzať vzniku odpadov alebo sa inšpirovali príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img