ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Primátor mesta Tomčányi ignoruje občanov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Ešte v súvislosti s pripravovaným stretnutím Kotlebovcov v Dome kultúry (mestskej nehnuteľnosti) niekoľko občanov a obyvateľov mesta oslovilo primátora a štatutára mesta Sereď  Ing. Martina Tomčányiho so žiadosťou akciu v mestskej nehnuteľnosti nepovoliť, resp. so žiadosťou urobenia protiakcie, ako tomu bolo napr. v Trenčíne.
Títo občania svoje listy zaslali aj k nám do redakcie na uverejnenie.

Pod ich listami sa nachádza mimoriadne  aktívna diskusia a to podporujúca pisateľov listov, ale aj proti nim.

Primátora a štatutára mesta  Sereď  Ing. Martina Tomčányiho sme vo veci oslovili zaslaním správy  SMS  so žiadosťou o zaujatie jeho stanoviska k predmetnej akcii a to z pozície zastávanej  verejnej funkcie a k tomu prislúchajúcej povinnosti zo zákona, ale aj ako občana, teda fyzickej osoby.

Do dnešného dňa primátor mesta Tomčányi na našu výzvu nereagoval.

Čo je dôvodom jeho nereagovania a prečo sa v takto závažnej veci nedokáže postaviť pred občanov a obhájiť prenájom  mestskej nehnuteľnosti, sa môžeme len domnievať. V každom prípade ide o tému, ktorá sa ho môže dotýkať aj osobne. To však neznamená, že má právo ignorovať oprávnené požiadavky občanov a obyvateľov mesta, v ktorom zastáva významnú volenú funkciu.

Po samotnej akcii konanej v mestskom  DK, primátorovi mesta Tomčányimu, jeho zástupcovi a hovorcovi Vecelickému ako aj predstaviteľom Židovskej náboženskej obce ďalší občan zaslal list, ktorý rovnako v kópii skončil v našej redakcii. Aj tento bol uverejnený a podľa našich informácií ani na tento list primátor nereagoval.

Ak nejakú reakciu primátora Tomčányiho získame, bude uverejnená v plnom znení.

Pre úplnosť dodávame, že zlyhal pokus telefonicky kontaktovať  aj jeho hovorcu a zástupcu Veselického (mimo iné je prijímatelom 149 500 Eur na odmenách po dobu 8 rokov vyplácaných bez právneho titulu – viď výsledky kontroly hlavnej kontrolórky a obsah podaného trestného oznámenia), nakoľko služobný a občanmi platený mobilný telefón Veselický nedvíhal.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Chcel by som pochopiť, prečo by nemohol byť míting, keď je táto strana riadne demokratický zvolená a plne funkčná.
  Prečo sa tí, ktorí sú proti Smeru, neohlasujú tak, ako tí, ktorí sú proti LSNS.
  Prečo tí, ktorí sú proti LGBT stále držia hubu a lesby a buzeranti sú už aj na vysokých politických postoch . . .
  Prečo niekto stále rozrýva politickú situáciu tam, kde je relatívny pokoj.

  Prečo Novotný z hovna vyrobí pomazánku,
  MacGyvar výbušninu
  a niekoré média senzáciu (aj tam, kde nie je)

 2. Toto nieje problem ale problem je ze toto vedenie obyvatelom zvýšilo dane o 100 %. Napr. V Banskej Bystrici chcu zvýšiť dane o 60%, ludi informovali ze sa to bude este len navrhovat na zastupiteľstve a uz sa tam rozbehla obrovska peticia proti takemuto konaniu. V Seredi to tato skurvena banda bez informovania obyvatelstva uz aj schvalila. Nie miting Kotleba je problem ale taketo okradanie obyvatelstva je problem.

 3. Za dane sa poďakuj niekde inde, nie mestu Sereď. Čaká to každého jedného, každé jedno mesto či obec. Hľadaj dôvod prečo a o koľko % pôjdu dane hore. Hľadaj, Kto a čo je za tým.

 4. nie som volicom LSNS ale boli demokraticky zvoleny, tak maju pravo na to robit miting. To ze sa to zasranym slnieckarom nepaci je uplne jedno. Ja by som zase zakazal propagovat PS/SPOLU, osoby co poropaguju drogy na skolach maju davno sediet v base. Tak isto aj uzernici a pozemkovy podvodnici. Takyto ludia vam pan Majko nevadia? Vy nie ste uz novinar, uz davno ste len panacik.

 5. Preco by mal reagovať na niekoho kto sa snaží obmedziť slobodu slova ?
  Si predstavte že by niekto každý deň písal primátorovi že mu vadí holub na strome v parku.
  Primátor si zaslúži potlesk že sa nenechal zatiahnuť do tejto siete a presne to teraz vadí pár ludom čo čakali že vyprovokuju okolo tohto škandálik. ( Už 3tí článok a ľudia stoja pri primátorovi) 😉

 6. Ak ho žiadali nepovoliť meeting, to neznamená, že im mal vyhovieť. To znamená, že má právo rozhodnúť či to povolí alebo nie. Veta typu „To však neznamená, že má právo ignorovať oprávnené požiadavky občanov a obyvateľov mesta, v ktorom zastáva významnú volenú funkciu.“ je teda úplne bezpredmetná.

 7. Myslím že každý kto chodí na SOĽ vie že Martin nie je môj favorit a ani ja nie som jeho favorit Ale v rámci férovosti treba povedať že v tomto prípade útočiť na Tomcanyiho lebo nezakázal míting Kotlebovi je nefér
  A nie je ani dôvod aby odpisoval na nejaký list či staznost
  Či sa to niekomu páči alebo nie je to relevantná politická strana zastúpená v parlamente a v marci možno aj vo vláde . Ak by Martin zasiahol ako poslanec by som sa pýtal na základe čoho to urobil A to znovu opakujem nie som ich voličom ani obdivovateľom Ak by sme pristúpili na hru že Kotleba nie lebo si myslím že je fasista tak potom ani komunisti nie lebo to vadí inému ani truban s jeho drogami nie a podobne. Demokracia je aj o tom že sme si všetci rovní Ak sú fasisti na to mame iné paky

 8. Pavol Kurbel 1. decembra 2019, 7:48 at 7:48 – pan Kurbel, ma pravo Mesto Sered pod vedenim primatora Tomcanyiho „zasiahnut“ a stretnutie s volicmi nepovolit v akomkolvek pripade tykajucom sa akejkolvek strany (napr. stran posobiacich v NR SR) a to v mestskej budove alebo na verejnom priestore?

  Dakujem za odpoved.

 9. Pán Majko,je to ozaj už do oka bijúce,že každé téma si prisvojujete na Vašu zabiu vojnu s primátorom a jeho zastupcom.To už nie je sranda,to je posadlost.Tu je nastolená vážne téma,čo ľudí zaujíma a čo je ozaj veľmi dôležité,a ajhľa,čo sa zase deje,vo Vašich príspevkoch,zase obraciame pozornosť k primátorovi.

 10. Clovek 1. decembra 2019, 10:29 at 10:29 – plne s Vami suhlasim, ze tu je nastolena VAZNA TEMA. A tak sa treba aj spravat a konat.

  Preco je rec o primatorovi Tomcanyim?

  Lebo vsetky zverejnene listy boli ADRESOVANE PRIMATOROVI, ktory nesie meno Martin a priezvisko Tomcanyi.

  Podotykam, ze ak by boli adresovane napr. zahradnikovi mesta, znovu by moje otazky v tejto veci smerovali na PRIMATORA Tomcanyiho, lebo za agendu nezodpoveda zahradnik, ale primator a statutar mesta.

  PRIMATOR ZODPOVEDA za uradnikov, prednostu, sefa DK – tak aka posadlost?

  Moja otazka v predchadzajucom prispevku sa tykala zakona, resp. zakonnej moznosti (prava) primatora selektovat, ktorej strane co na verejnom priestranstve „povoli“.

  Vlastne, ked sa chceme v comkolvek pohnut dalej, vratme sa k zakonom a faktom a skusme sa pohybovat v ROVINE VECNEJ a nie v podozrievani mna, ze neopravnene obraciam pozornost na primatora. Je to nezmysel – ja „len“ nazyvam adresata listu alebo SMS jeho menom, zodpovednu osobu za chod mesta jej menom, ci toho, kto porusuje zakon jeho menom. A upozornujem, ze nie svojvolne. Mam na to pisomne podklady.

 11. Mesto nemá právo za normálnych okolnosti povolenej politickej strane zakázať míting v jeho priestoroch Jedine že by na predchadzajucom mítingu zdemolovali celu miestnost

 12. Pozrite si § 10 ods. 1 a 2 zák. č. 84/1990 Zb., kde je upravená povinnosť obce zakázať zhromaždenie. Ja sa pýtam ktorá alebo ktoré z týchto podmienok boli splnené na zakázanie tohto zhromaždenia?

 13. Ak budú ako strana v parlamente tak žiaľ Bohu áno ak to nebude porušovať platne zákony My čo sme však proti môžeme sa toho nezúčastniť alebo pred Domom kultúry zorganizovať protestný míting Zial aj to je demokracia a Alebo môžeme tu mat diktatúru a potom napríklad Musoliny bude určovať čo je povolené a čo nie Pochod Lgbti mi nie je po chuti ale zial musím To prekusnut Nikto nikomu nebránil zorganizovať 30 000 covu protidemonstraciu pred DK

 14. Pokračujete ďalej v nezmyslenej debate.
  Pán novinár má radosť z vašich „klikov“ a bude mať o čom písať.
  A ak nebude mať o čom písať, rozdúcha niečo iné na debatu. Nejaké hov ien ko sa vždy nájde, veď sme na slovensku a demokracia je úžasná vec. Pokým sa nerýpe do s..
  Jednoducho – biznis musí ísť!

 15. Krásna debata 🙂 1. decembra 2019, 13:22 at 13:22 – vycislite prosim profit tohto media z „klikov“ na zaklade tejto diskusie.
  Osobne Vam vyplatim presne o 100% viac, ako dokazete, ze SOL ziskalo.

  Ste ochotny zaplatit na charitu (nie pre SOL) sumu vo vyske 100 Eur, ked dokazem, ze tato debata nam sposobuje vylucne naklady?

 16. nesmieme zabúdať, že zákon mu na odpoveď ukladá určitý čas, ktorý ešte neprešiel. a za ten čas určite niečo vymyslia, resp. nájde obhajobu svojho konania

 17. A čo za tím je? To, že zákon uložil hranicu maximálneho rozdielu v dani z nehnuteľnosti medzi fyzickými a právnickými osobami na desať násobok? A my sme mali sedemnásť násobok? Áno, mali sme to vyrovnať a dane dvihnúť. Ale nie právnickým osobám o 25%, čím sa schodok zvýšil a aby sme dostali ten desať násobok, zdvihli sme fyzickým osobám o 85%. Toto je len ryža na obyvateľoch. A my budeme dotovať bandu menom futbal! Treba naložiť dane na plecia obyvateľov, aby mohli tiecť peniažky do futbalu.

 18. Takto to bolo na Myjave:

  „Zhromaždenie bolo reakciou na poskytnutie mestských priestorov extrémistickej strane Kotlebovci – ĽSNS. Snažili sme sa takto vyjadriť nesúhlas s názormi, ktoré majú poslanci a členovia tejto strany, ale aj si uctiť množstvo padlých, ktorí položili život za našu slobodu počas SNP, ale ktorí prišli o životy aj počas holokaustu,“ povedal o dôvodoch zhromaždenia Juraj Foltín z iniciatívy Slobodné kopanice. Ľudia kritizovali vedenie mesta za poskytnutie priestorov pre míting strany v kultúrnom dome.

  Vedenie mesta Myjava v stanovisku pre agentúru SITA uviedlo, že nemá dôvod nesúhlasiť s komerčným prenájmom priestorov pre riadne zaregistrované politické strany, ktoré sa budú uchádzať o hlasy voličov v blížiacich sa parlamentných voľbách.

  Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22275105/foto-v-myjave-proti-kotlebovcom-protestovala-asi-stovka-ludi.html?ref=trz

 19. Pán Majko a kedy už začnete riešiť niečo podstatné? Prečo lietajú autá cez Sereď, Dolná Streda 90 km/h a viac???? Kamióny nevedia čo je 50-ka a večer ani len 80-ka a lietajú po meste a cez dediny a TOTO kedy začnete riešiť??? Prečo nechodíte, nevypisujete radšej policajtom prečo toto dovolia???!!!! Skúste niečo urobiť aj pre obyvateľov prospešné a nie tu riešiť Váš osobný spor. Ja by som Vám bol nesmierne povďačný keby riešite u policajtov pravidelné porušovanie rýchlostí v meste. Ďakujem

 20. Tu ste načrtol niečo,čo je ozaj už neúnosné.Ale to je problém,ktorý je podľa mňa celospoločenský a ten policajti nevyriešia.Agresia, nesmierna neukaznenost,a ešte k tomu aj nevychovanost.Neviem skutočne,kde v Európe zahynie viacel ľudí napr. na prechodoch pre chodcov.(myslím percentuálne,)

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img