ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

Záleží vám na kaštieli? Príďte na diskusiu.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Môže verejná diskusia niečo zmeniť?

Pokiaľ bude odozva od verejnosti, tak určite môže. Stretávam sa s názormi: „Načo zasa diskutovať, treba začať s opravou!“ Áno, naozaj je najvyšší čas začať s prácami. Tie však musia mať nejakú postupnosť, cieľ a v neposlednom rade sú na ne potrebné financie. Mestu zatiaľ chýba dlhodobá stratégia, a tak sú na mieste otázky typu: „čo tam bude?“. Výsledky vyhlásených verejných súťaží, aj žiadostí o granty sú zatiaľ neisté. Ak sa však o ďalších krokoch začneme rozprávať až keď budeme mať ich výsledky, prejde ďalší rok kedy bude mesto nečinné.

Počas diskusného panelu si budete môcť vypočuť názor statika a odporúčania odborníkov. Odprezentované budú študentské práce, výsledky ankety aj rôzne pohľady na budúcu funkciu nášho kaštieľa. Uvidíte i zaujímavé videá a fotky kaštieľa od viacerých fotografov, z ktorých vám teraz malú ukážku ponúkame.

Ak vám kaštieľ nie je ľahostajný, príďte sa dozvedieť viac a svojou účasťou podporiť snahu mnohých dobrovoľníkov. Pokiaľ vám však povinnosti nedovolia zúčastniť sa, budete môcť sledovať stream diskusie na facebookovej stránke o.z. Vodný Hrad a svoje otázky posielať aj na diaľku cez web stránku SLI.DO

Diskusia bude v stredu 20.11.2019 o 17:00 v divadelnej sále Domu kultúry v Seredi.

Verím, že sa nám spoločne podarí dať veci do pohybu. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Konečne niekto má seriózny záujem a aj odbornú zdatnosť posunúť problém kaštieľa dopredu. Vedenie mesta na to zvysoka kašle a tak takáto snaha sa veľmi cení.

 2. Fanúšik 16. novembra 2019, 23:15 at 23:15 – plne suhlasim, primator a drviva vacsina poslancov maju ZIAL uplne ine priority.

 3. Som zvedavý kto z vedenia mesta príde na besedu, Samozrejme okrem špióna, ktorý určite príde. Ten sa svojho času vyjadril, že najlepšie by bolo, keby celý kaštiel zhorel, aspoň by bol pokoj.

 4. Vedel by som si z toho predstavit Horror house ako v Trnave. Alebo to zachovat v sucastnom stave, aby sme Slovaci vedeli, aka je nasa podstata…

 5. Na diskusiu pride aj Tomcanyi a bude zasa tarat o tom, ako sa o kastiel predchadzajuci majitelia nestarali, ako ho odovzdali, kolko treba vela financii a ako on velmi chce a nejde to. Ale len s hubou chce. 20 rokov tam sedi ci uz ako poslanec alebo primator. Zatial neurobil nic. A to, cim sa chvali su susne. Cele je to o tom, ze stav, v ako to je, tak za ten moze v prvom rade on aj s jeho prisluhovacom.

 6. Primátor pravdepodobne nepríde, rozprával som sa s ním po poslednom zastupiteľstve. Vravel, že ide na nejakú konferenciu, ktorú nevedel zrušiť.
  V každom prípade, počas diskusie chceme hľadať východiská zo súčasného stavu. Budeme mať 2 hodiny a budeme ich venovať pohľadu dopredu.
  Nebude to priestor na hľadanie, vinníka ani naopak, na ospravedlňovanie nečinnosti kohokoľvek. Na to je lepším prostriedkom napr. vecný faktografický článok.

 7. leda tak na konferenciu biskupov,ale ktovie mozno pojde na vyberove konanie,kde sa bude hladat nova firma pre lepsie osvetlenie serede,ved uznajte to osvetlenie je uz zastarle a poriadne ani nefunguje.

 8. Dnes som sa zúčastnil tej diskusie. Bolo to naozaj veľmi dobre zvládnuté, jak po technickej stránke. tak po stránke obsahovej. Zaujímaví hostia, ktorí naozaj mali čo povedať k danej problematike. Perfektný začiatok záchrany kaštieľa. Videl som tam viacero poslancov ako Fačkovcovú, Červeňovú, Hanusa, Krála, Karmažínovú, obidvoch Kurbelovcov, Veselického a Dušana Irsáka, Možno boli aj niektorí iní, neviem. Ale je potešiteľné že aspoň títo boli . Otázka je, prečo táto problematika nezaujímala aj ostatných poslancov, veď sa jedná o majetok mesta, ktorý je nutné zachrániť, inak nám padne na hlavu. Jediný kto je ospravedlnený, je primátor Tomčányi, lebo ten išiel na tú konferenciu biskupov, ako tu niekto napísal. Ondrej držím palce,len tak ďalej. Ak sa daju všetky občianské združenia dokopy spolu s nezadubenými poslancami, tak bol by v tom čert, aby sme neprekonali nezáujem Tomčányiho o kaštieľ. Keď uvidí, že sa verejná mienka obrátila v prospech kaštieľa tak rýchlo bude aj on za kaštieľ

 9. Ako nechcem brat nikomu ilúzie v zachranu kastiela ale bol som sa pozriet na kastiel a musim konstatovat ze jeho stav je vdaka aj tohoto vedenia mesta nakolko nespravili ani zakladnu konzervaciu strechy, katastrofálny. Bohužiaľ je to uz ruina. Vsetko hniloba a rozkladajuce sa vlhke tehlove murivo. Lacnejsie alternativa je zbúrať a postavit nový ako rekostrukcia tejto ruiny. Nasledne do novej stavby nebudu take dozivotne naklady ako do opravenej ruiny ktore budu obrovske. Myslim je cas vyvodiť zodpovednost a dat si dolu ružové okuliare. Toto vedenie ma najvecsi podiel na zničení nasej minulosti ale treba sa pozerat realne na buducnost a treba tam navrhnut projekt buducnosti čiže prinos pre cele obyvatelstvo a region.

 10. Pán primátor sa často vyhovára na to, že sa s ním nič nerobilo 30 rokov, len chátral a také tie reči. Zabudol aj so svojou partiou, že v poslaneckej lavici sedel od roku 1990 do 2010 a od 2010 derie primátorskú stoličku. Čiže je tam koľko? 29 rokov. Za ten čas neurobil nič! A tým, čí sa chvasce, akože opravu búdky na predaj lístkov, tak tú si môže strčiť za klobúk. Teda keď tu ideme hovoriť, čo sa za ostatných tridsať rokov na kaštieli spravilo, teda nič, je aj jeho, najmä však jeho vizitka.

 11. Kámo, videl som stavby v takomto stave a čuduj sa svete, sú z nich unikáty. Všetko je možné. Treba chcieť. Ako píšeš. Treba sa pustiť do strechy. Poslanci si krásne zatlieskali, keď odhlasovali rekonštrukciu štadiónu. Lebo je to majetok mesta a treba ho zveľadiť. Kaštieľ nie je majetkom mesta? Ale tam nie sú také tlaky a loby.

 12. Lebo Hlohovec, Galanta a Banská Štiavnica (nie Považská Bystrica) nám môžu ísť príkladom a prišli sa s nami podeliť o svoje skúsenosti, vedomosti. Aj tam to nešlo, nechcelo ísť, ale vôľa ľudí a ochota zachrániť bola silnejšia.

 13. Kaštieľ Vígľaš už nemal ani strechu. Múry boli napoly zrúcané a rástli na nich stromy. A dnes je to úplná nádhera. Všetko sa dá, len treba chcieť. Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody.

  Viceprimátor Hlohovca jasne povedal, že primátori nemali záujem o záchranu ich kaštieľa. Až keď sa verejná mienka zmenila a vytvoril sa tlak, tak vtedajší primátor tomu dal zelenú. Ak by len toto bolo posolstvo včerajšeho diskusného panela a rozhýbalo by to ľudí, tak včerajší večer mal veľký význam. Verím z záchranu kaštieľa, treby len aby Tomčányi videl že ľudia chcú a ani taký ješitný chlap si nedovolí ísť proti väčšine. Možno ešte pár krát miesto diskusie pôjde na konferenciu biskupov ale nakoniec za z tej konferencie ospravedlní a príde na besedu o kaštiela

 14. Keby tam aj bol, tak by sa určite tlačil na pódium všetkých presviedčať, že on je ten, čo chce záchranu kaštieľa a robí preto všetko možné aj nemožné. Ale kto nemá v hlave prázdno, sleduje dianie v meste, načúva a pozoruje vie, že kaštieľ je pre nich diera na peniaze a nemajú záujem tam dať ani cent. Stačí počúvať prednostu, ako sa na margo kaštieľa vyjadruje. Z čoho netečú lóve, do toho sa nejde. Tak je to aj s dráhou pre decká. Čo by z nej mali?

 15. K tomu p.primátorovi Tomčányiovi , niekto si myslí že je na konferencii biskupov ,no ja si myslím že je doma pod sukňou ženy ,a už sa konečne zobudil zo sna a hanbí sa ,dúfam , že si vstúpil konečne do svedomia, ak nejaké má,kaštieľ bol krásny a za našich mladých liet cca 1978 keď sme chodili do vinárne,a deti na umeleckú školu atď,ale to bolo za ,,totality “ vtedy sa dalo všetko , v dnešnej dobe nie sú na nič peniaze,škoda .

 16. Myslím si že Tomčányi sa nikdy nehanbí. Bežne to tak býva, že sa hanbí iba ten, kto má aké také svedomie. Mám dojem že v tomto prípade to svedomie asi trochu absentuje.

 17. Pre Maťo ,asi to bude pravda o tom svedomí ,keby ho mal tak by odstúpil a ospravedlnil sa občanom ,ale to by bolo ako ,, v ríši snov „

 18. Problemom funkcionarov typu Tomcanyi je, ze ak je cokolvek urobene, pripisuju zasluhy sebe.

  Ak nieco nefunguje, je pos*ane, alebo z toho nic nekvapne, nema o to zaujem a radsej podpori projekty, na ktorych ma ISTYCH volicov, nakolko sa jedna o projekty pre velmi uzke skupiny obcanov.

  Ak ma niekto iny snahu nieco urobit, pripadne to uz robi, je to uspesny projekt – snazi sa ho previest na seba. Model osvedceny a realizovany. Svedokovia/poskodeni v 2 pripadoch su zadokumentovani.

  Ak sa mu ineho uspesny projekt nepodari dostat pod seba, vie ze sa na uspechu neprizivi a parazitovat mu nebude dovolene, existencii projektu brani a to aj za pouzitia moci. Pre sabotovanie takychto projektov urobi hocico, az sa zpravidla ich autori a realizatori rozhodnu svoje uspesne projekty rozvijat v inych mestach. Minimalne 2 pripady rovnako zadokumentovane.

  V tomto pripade snahu ludi vo veci obnovy kastiela vlastne ignoruje. Mne osobne sa to javi zatial pre samotny projekt ako najlepsia alternativa. Ludia sami pochopia, kadial cesta vedie a kadial nie. S kym ano a s kym nie.

  Drzime palce!

 19. Ale ukázal sa tam Veselický a hneď na úvod, ešte to ani nezačalo, už rečnil do kamery. To by tak bolo, aby nebolo vidno, že „záujem“ mesta tu je. Dúfam, že v zdraví prežijeme ešte tieto tri roky, a potom už bude pán Veselický len politickou minulosťou. A ak sa pošťastí, tak aj Tomčányi.

 20. Prosim vas zabudnite zatial na totalne schatralu ruinu kastiela lebo je to vedenim mesta totalne znicena minulost. V tom parku treba nastartovat projekt aquapark, ktory bude projekt buducnosti pre cele mesto a okolie a potom budu peniaze aj na novy kaštieľ. Nedovolte tam urobit tenisove kurty pre par ludi kde bude mesto nalievat vase dane. Na Kaskadoch su 4 alebo 5 kurtov a totalne prazdne a to aj v lete. Skoro nikto o ne nema zaujem. Na druhej strane sa pozrite na navstevnost aquaparku na dedinach Vincov les alebo take Vyhne. A to su aquaparky robene viacmenej len letnosezonne kedy sa navstevnost pohybuje v tisíckach len na vstupnom a kde je este ostatna za služby a hodnota turizmu. Teraz mesto ide naliat okrem futbalu, basketu dalsie stotisice aj tenisu. Zastavte to a zobudte sa obyvatelia. Dožadujte sa takehoto projektu buducnosti pre toto mesto a region.

 21. Pre obyvatel 22.11.2019 6:59v minulosti tu mohlo byť kúpalisko ,terajšia Bila a cinziaky na Kukučínovej ulici,boli vybudované základy ,projekt atď. Len to bolo treba zrealizovať a vybudovať,a kaštieľ nemusel takto dopadnúť. Aquaparkov máme v okolí dosť , budovať nové,veľké a načo ?aj tak budú ľudia cestovať za oddychom do inej lokality ,doma to poznajú .Zabudnite na aquapark,prosím .
  Pre obyvateľ 22.11 2019 6:57 veľa občanov dúfa že sa dožije odchodu z postu primátora p.Tomčányiho a väčšej časti jeho perfektnej základne zodpovedných vedúcich pracovníkov na vysokých postoch,neovládajú svoje posty,nepoznajú zákony,tak ako aj sám p.primátor Tomčányi neovláda základne zákony.Verím že sa dožijeme zmeny !

 22. Aquapark bude hodnotna investicia mesta pre všetkých obyvatelov mesta a celeho okolia na niekolko generacii. Takato investicia zabezpeci prijem mestu na dalsi rozvoj a financny chod mesta. Aby vam nemuseli dvíhať dane a poplatky o 100% ako to urobila súčasna banda. Konecne by takato investicia nastartovala aj turizmus v tomto regione. A v neposlednom rade by potom novy kastiel mal zmysel a udrzatelne vyuzitie ako súčasť aquparku a welnesu.

 23. Ale potom treba oživiť a pomôcť vstať z mŕtvych aj kemping a tam by sa mohol vybudovať aquapark,to by mohli,tam by sa to hodilo,aj do Váhu skočiť,za totality sme tam chodili,a , dalo sa tam aj naobedovat aj kávičku si dať,chatky na týždeň zajednat,no bolo to nádherné,nepotrebovali sme luxus iba ,, vtedy“ krásne prostredie v prírode,radosť spomínať .Keby sa to dalo vrátiť ,asi by pred 30 rokmi 17.11 1989 nikto neštrngal kľúčmi,čas sa nedá vrátiť,škoda .V lete sa tam stretla celá Sereď ,rodiny s deťmi ,všetci boli spokojný,ak máte pamätníkov v rodine ,opýtajte sa .

 24. Kemping je sukromny majetok a rozobrali si aj ten skromny tobogan. Ale park je majetkom mesta a potrebuje dobry projekt ktorý bude ekonomicky prospešný pre mesto, obyvatelov a region.

 25. Vidis? A o tomto som sa tu nedocital. Pekne krasne nam dvihli dane o 100% a sukromnikom o 25% a na zaver si odhlasuju koncorocne odmeny. Si na ne zarobili danami. O tomto mal byt samostatny clanok. 19 smradov v zastupitelstve zahlasuje za 100% zvysenie dani a potom si nalozia vianocny bonus 800eciek. Bez hanby a chrbtovwj kosti.

 26. Proti boli poslanci Kurbel a Hanus. Taketo brutalne zvýšenie daní o 100% je katastrofa a čudujem sa ze obyvatelstvo mlčí. Dôchodcovia dostali zakusok s kvetinkou a ąsi im to nevadi ze ich tato banda takto ožobračuje. Uz davno sme mali byt vsetci pred úradom a hnat tuto bandu kade ľahšie.

 27. Pre obyvatel aj obyvateľ ,úplne súhlasím s vašimi príspevkami,pomenované úplne presne,len kedy sa to stane a potom sa uvidí koľko ľudí je proti tomuto zastupiteľstvu ,Každý drží hubu .

 28. Veselicky postupuje pochopitelne podla scenara, ktory ulohou ktoreho je akykolvek pruser ak uz nie zazehnat uplne, aspon preniest do roviny, ktora im co nejmenej ublizi.

  Ak zjavne porusenie zakonov neriesia prislusne organy (policia, prokuratura…) , s pomocou nich a niekedy este aj poslancov, dokazu dokonca aj megapriser obratit vo svoj prospech.
  Nasledne im neskutocne stupa sebavedomie a pocit ze SKUTOCNE MOZU VSETKO.

  Nemozu, to len treba rieist tych, ktori poskytuju krytie a nekonaju.

 29. Pamätníci 22. novembra 2019, 13:34 at 13:34 – netreba mat panatnikov, pamatame osobne.

  Osobne pamatam na dobu privatizacie, kedy sa napr. ku campingu dostal clovek, ktory ho nemal zaujem rozvijat a podnikat v nom, ale rozpredal chatky a vlastne co sa rozpredat dalo.

  Camping je prakticky od revolucie sukromny a teda ked namiesto budovy bude kopa hnoja, bude to vec jeho vlastnika.

  Park a kastiel ale sukromny nie je a vlastnik ma povinnosti vyplyvajuce mu z prisusnych zakonov. Je nim mesto. Stale je dolezitou otazkou, KTO a PRECO dopustil sucasny stav.

  Nerobme uz hrube ciary, lebo nasledne neschopni jedinci zanedbavajuci povinnosti a uprednostnujuci svoje zaujmy sa presmykuju vo verejnych funkciach a obce, mesta a stat vyzeraju tak, ako to vidime.

 30. Nikto rozumný nebude do schátrajúcej opachy nalievať predom vyhodené miliony,čo môže mesto Sered ponuknuť..prach z bývalej Niklovky,fetákov,cigánov,dealerov,bezdomovcov..na tomto malom kúsičku zvanom Sered..sú to dosť odstrašujuce elementy..tu u nás pomaličky skapína pes..pozrite si napr. Fontánu…zariadenie je otrasne, na terase stare stoly,umastene,zalepené,rohy stolov poobíjane..oblečenie tam často smrdelo po hranolkách..

 31. vystihol si to presne gulak,ved v seredi nemame poriadnu restauraciu,ked si turisti pozru nahodou opraveny kastiel kam sa pojdu najest?nebodaj by chceli v nasom bronxe prespat kam by isli,nie je tu ziadne ubytovanie na urovni,same narychlo postavene chlievy co si hovoria ubytovne.

 32. moze,moze tam byt aj nakupne centrum,blizko je hlavna cesta,dajme tam aj pneuservis,mozno by sa aj eroticky salon uzivil a pozrime zrazu bude plny kastiel ake jednoduche.
  ALE vazne,viem si tam predstavit zahradnu restauraciu,len by som rad vedel kto by ju vlastnil,mesto,sukromny sektor,ak by restika nesla co sa zatvori,alebo pokutne prenajme,alebo sa prerobi napr na nechtove studio.
  k tomu penzionu,naozaj som nevidel priamo v kastieloch nijake ubytovacie zariadenia a to som ich pochodil naozaj dost.

 33. Tony pred časom to bolo naozaj nezvyklé, ale rekonštrukcie z poslednej doby majú naopak veľmi často aj ubytovacie kapacity. Mnohokrát je v celom objekte len hotel. Château Gbeľany, Hotel grand Vígľaš, Art Hotel Kaštieľ v Tomášove, Šimák zámok Pezinok, Kaštieľ Mojmírovce, Hotel Château Béla, Oponice, Zámocký hotel Halič, Liptovský Hrádok, Lučivná, Beladice, Fričovce a ďalšie.

 34. Pozrite si,ako v súčastnosti vyzerá kaštiel v Rusovciach a jeho rekonštrukcia má trvať asi 5 rokov a bude stať okolo 76 milionov eur,bez DPH..a koľko by potom stala rekonštrukcia seredského Kaštiela..

 35. Písalo sa tu okrem iného (Pán Kurbel), aj o Liptovskom Hrádku,náhodou som mal česť sa s majiteľkou objektu rozprávať,ako vytvorila s chatraleho objektu exkluzívny Hotel.No sú tam rozdielu a to veľké.100 procent súkromné a šikovnosť dostať Európske dotácie.Sukromny investor,to je kľúčové.

 36. Nemusí tam byť zrovna art hotel ale penzión by sa tam hádam uživil. Ku Rusovciam sa ťažko vyjadrovať, štátne zákazky sú kapitola sama o sebe. Oponice, ktoré majú väčšiu zastavanú, aj úžitkovú plochu ako náš kaštieľ obnovil súkromník v rokoch 2007 až 2011 za 10,5 mil. eur.

 37. V 1. rade je potrebne chciet. Vedenie mesta ale NECHCE. Ze sa naoko tvaria ze maju zaujem? Vsetci dobre vieme, ze keby bol zaujem, a nieco by z toho kukalo, uz by to bolo hotove, minimalne na dobrej ceste.

  Ozaj, ako to bolo s tou pres*atou dotaciou?

  Ale vazne, ved su ludia co poznaju aj verejne dekladovane nazory prednostu. Takze cesta vedie jedine mimo.

  A obyvatel ma pravdu s aquaparkom. Mozu si ho dovolit male zastrcene dedinky…

  Len to by sme sa museli rozhodnut – stadion, alebo aquapark? Pozman myslienku, miesto a aj ako na to. Ten by totiz skutocne na kastiel zarobil.

  Takze znovu – rozhodnut a potlacit zamer dopredu musi MLCIACA VACSINA.

 38. Pán Majko,nám sa jedná o Kaštieľ a nie o vedení mesta,videl som Váš na diskusii,po pol hodine ste zmizol,lebo to zrejme nebolo podľa Vášho gusta,nikto nikomu nedával vinu a ľudia sa snažili situáciu riesit.To ,čo Vy neustále preferujete a robíte,nie tadiaľ cesta nevedie,aspoň nie v tomto prípade.Ze tu vôbec ešte niečo píšem.

 39. Halo 26. novembra 2019, 22:25 at 22:25 – vzdy ma mrzi, ked niekto nieco o mne VEREJNE vydava ako fakt bez toho, aby sa co i len pokusil zisit, kde je pravda. Keby som takto postupoval ja, dost urcite by som uz sedel v base…

  Z diskusie som odisiel o 17:45, nakolko o 18:30 som v Galante prednasal a diskutoval o Irane a mojej v danom termine unikatnej ceste do Perskeho zalivu. Zial, s jednym zadkom na dvojich hodoch sediet nedokazem a to napriek tomu, ze ma tema skutocne zaujimala a planoval som nieco povedat aj k pravdepodobne prvemu materialu vydanemu asi 3 roky po Neznej revolucii, ktorym bol kastiel ponukany ambasadam so sidlom v SR.

  Vo svojom diskusnom prispevku som reagoval na ineho diskutujuceho pod nickom „obyvatel“, ktory ma podla mna ZIAL pravdu.

  Rekonstrukcia kastiela je niekde na urovni vystavby „Polus centra“ a ked sa investor nenasiel doteraz (ani ambasada inak financne zdatnej krajiny sko je SVK) , je pravdepodobne, ze sa tak lahko nenajde.

  Preto vidim cestu vo vytvoreni „vyrobneho prostriedku“ na peniaze samotnym mestom – cesta je v aquaparku, ktory ma aj vhodnu lokalitu. Je otazkou, ci to je mozne v sucasnosti.

 40. V poslednom bodovaní investícií, dosiahol podľa mojich informácií kaštieľ toľko bodov, že sa dostal na druhé miesto za futbalový štadión. Takže by sa do neho malo budúci rok investovať z rozpočtu mesta. Otázne je, čo zas prednosta vymyslí, aby to obišiel a nemusel použiť peniaze na rekonštrukciu. Je všeobecne známe, že je proti kaštieľu a najviac by sa tešil, keby kaštieľ padol. A primátor je toho istého názoru. Kaštieľ len chátra a oni hľadajú len výhovorky, ako sa to nedá. Naši kandidáti na primátorov dávali pred voľbami sľuby, že ten spraví to, ten zas to a do roku xxx. Ale zabudli na jednu podstatnú vec. Nasľubovať môžu čo chcú, ale keď to poslanci neodsúhlasia, tak sú v keli. Tak je to aj s trhoviskom. V bodovaní je pod štadiónom a kaštieľom. Treba rýchlo niečo vymyslieť a oblbnúť poslancov, aby sa to trhovisko spravilo. Inak predsa primátor nesplní to, čo deklaroval na billboarde. Keď sa pôjde do rekonštrukcie kaštieľa a štadióna, zbohom trhovisko. A toto by sa Maťkovi veru ťažko predýchavalo, že nebolo po jeho vôli.

 41. No ja som toho nazoru ze tak zasadne investicne rozhodnutie ktore urcuje dlhodobe využitie pre obyvatelstvo a region by nemali robit len poslanci ale hlavne obyvatelia celeho mesta. Nakolko doterajsia prax ukazala ze poslanci nalievaju peniaze len do futbalu, basketu a teraz to bude udajne tenis. Prave obyvatelia su tí co toto cele platia, nie len poslanci a uz vobec nie primátor. Takze obyvalia platia tak maju aj rozhodovať.

 42. To súhlasím. Ale kto sa ich bude pýtať? Snáď si nemyslíš, že by niekto dal priestor obyvateľom a riskoval by, že nezahlasujú za štadión?

 43. Myslim ze zijeme v demokracii, teda aspoň zatial, tak si ako obyvalia co toto všetko platime musime nastoliť toto pravo, veta,. To znamena ze si musime obyvatelia dohodnut na spôsobe ktorý si vyberieme. A spôsobov je viacero. Zatial asi tolko z mojej strany otázny je zaujem obyvatelov sa priamo podielat na takomto dôležitom rozhodovani ktore je dolezite, prinosne a prospesne pre nas obyvatelov a nie primatora a jeho zmanipulovanych poslancov, cest výnimkám asi dvom ci trom? Ostatok je organizovana skupina

 44. Vieš, ono my sme si právo rozhodovať delegovali na poslancov, ktorých sme si zvolili v demokratických voľbách. Keď ľudia chceli futbalovú loby, tak aj tak volili. Keď boli ľudia leniví ísť voliť, tak to taj tak dopadlo. Treba si len pozrieť priebeh zastupiteľstiev a hneď je zrejmé, kto s kým pachtuje a hlasuje „správne“. Jednoducho to tak je a už s tým nič nespravíme. Máme tam 19 poslancov a dohodili sme si ich tam my. Poslancov, ktorí sa hrajú na mobile, pozerajú si počas zastupiteľstva FB a do rozpravy sa prihlásia možno 2x za rok a aj to len preto, lebo už už sa schyľuje k tomu, že by im ich zámer nemusel prejsť. Je zbytočné sa rozčuľovať. Budeme to trpieť ešte tri roky a potom ktovie ešte koľko. Sťažnosti ľudí, petície občanov a aktivity, ktoré smerujú proti ich záujmom sú im ukradnuté. Ignorované. Populizmus je vlastný nášmu primátorovi a poslancom. Rok a pol dozadu v kine sa búchal náš primátor do pŕs, že tu nedovolí ubytovne a vetoval hlasovanie poslancov, ktorí schválili ubytovňu na Novom Majeri. Po hlasovaní odstúpila vtedajšia poslankyňa, ktorá nevydržala pranierovanie. Po voľbách prišlo k opätovnej žiadosti na túto ubytovňu, poslanci ju zasa schválili a primátor? Pcha. Vetoval uznesenie? Ale kdeže. Nič také sa nestalo. Populizmus a predvolebné báchorky. Čo chceš od takých ľudí? Nemajú vlastný názor a aj ten prevzatý menia, ako vietor fúka. Ako náš bájkar, ktorý chudáčik za dvadsať rokov v samospráve a ako dlhoročný hlavný kontrolór mesata nevedel, že dostáva peniažky v rozpore so zákonom.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img