ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

Výborná práca seredských mestských policajtov. Ukradnutú babetu aj s páchateľom našli do hodiny.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestská polícia Sereď |  Dňa 3.10. v čase 12,50 hod. oznámil zamestnanec mesta, že pánovi, ktorý pracuje pre mesto niekto ukradol v Zámockom parku pri kaštiely babetu. Ďalej poskytol informáciu, že moped bol zn. Babeta, zelenej farby s nákupným košíkom vzadu, kde bola aj čierna prilba a  v priehradke sa nachádzali doklady od mopedu na meno Jozef B. Podozrivý páchateľ  mal odísť cez zadnú parku po hrádzi smerom na ul. Topoľová. Hliadka prezerala celé okolie ale bezvýsledne. V čase 13,24 hod. bola osoba aj s babetou spozorovaná kamerovým systémom.  Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá osobu spozorovala pri Váhu na lúke v úrovni ul. Vážska, kde bola osoba zadržaná o 13.45 hod.  Skutku sa dopustil  30-ročný Peter  S., Sereď. Na miesto bol privolaný poškodený, ktorý si babetu opoznal a bola mu priestupcom dobrovoľne vrátená.   Priestupca sa svojim konaní dopustil priestupku proti majetku podľa §50 ods.1 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch a na mieste mu bola uložená bloková pokuta. Následne bol predvedený na útvar MsP, kde si ho prevzala hliadka štátnej polície, nakoľko bol dôvodne podozrivý, že je pod vplyvom alkoholu.

– – –

K uvedenému prípadu nám poskytla hovorkyňa KRPZ Trnava nasledovné informácie:

30 ročného muža na babete zastavila hliadka mestskej polície, ktorá rieši aj majetkový priestupok.

Polícia v tejto súvislosti riešila prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Lustráciami bolo zistené, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a odmietol vykonať dychovú skúšku, ako aj podrobiť sa lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných návykových látok. Na takúto osobu sa pozerá, ako keby jazdila pod vplyvom alkoholu. Poverený policajt vodiča babety obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu môže byť uložené jednoročné väzenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ani sa nečudujem že to našli za tie mega predražené kamery ktoré keď si na heureke a bárz de pozrete a sú o polovicu lacnejšie než mestu fakturované !

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img