ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Pozvánka na Literárny salón a na výstavu Seredského Zlatého pokladu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vážení priatelia,

srdečne Vás pozývame na Literárny salón 2019 dňa 9. 10. 2019 o 17.00 hod., ktorý sme pripravili v spolupráci s OZ Koménium v Seredi. Pozvaní sú aj hostia z Trnavy a Šale – spisovateľka a pesničkárka Beáta Vargová Kuracinová a spisovateľka Dana Janebová zo Šale.

Zároveň Vás pozývame na výstavu Seredský zlatý poklad z Cukrovarskej ulice.  Poklad sa našiel v Seredi v roku 1975 v hĺbke 6 – 80 cm v mliečniku a dostal sa do zbierky Vlastivedného múzea v Galante. Výstava je jednodňová.

Pripravili sme ju spolu s OZ VODNÝ HRAD a v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Galante ako jedno z podujatí, ktoré organizujeme pri príležitosti jubilea 15 rokov od vzniku múzea a 20 rokov od vzniku OZ. Výstava je otvorená v sobotu.

12. októbra od 13.00 do 18.00 hod. v Mestskom múzeu v Seredi (Ul. M. R. Štefánika 8).

Mária Diková, vedúca Mestského múzea – Fándlyho fary v Seredi

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Prečo keď sa našiel poklad v Seredi je v múzeu v Galante? My nemáme naše vlastné múzeum alebo? Je možné ho teraz získať späť nech už ostane v Seredi?

  2. Poklad našli v roku 1975 a vtedy ho odovzdali do príslušného múzea, ktorým bolo Okresné vlastivedné múzeum v Galante. Tam je uložený dodnes ako súčasť zbierkového fondu múzea. Mestské múzeum v Seredi je napriek názvu len pracoviskom Domu kultúry v Seredi. Zriaďovateľom múzea je mesto Sereď, prevádzkuje ho dom kultúry. Múzeum nemá vlastný štatút, t.j. nemá právnu subjektivitu. Seredské múzeum je iba evidované ako múzejné zariadenie v Slovenskom národnom múzeu, podobne ako iné obecné múzeá na Slovensku. Poklad by mohol byť trvalo vystavený aj v Seredi. Na to by muselo byť naše múzeum materiálne, technicky a personálne vybavené. A potom by mohol byť vystavený vo Fándlyho fare alebo aj v kaštieli.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img