ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Ani výbuchu a deštrukcii reaktora v Černobyle najskôr neverili. Nevedeli si to totiž predstaviť…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

A história sa opakuje.

Niektorí ľudia – a nie je ich málo – neverili ani vtedy, kedy sme tvrdili, že otvorený ozbrojený konflikt Ruskej federácie proti Ukrajine s cieľom zabrať ďalšie jej územia je na spadnutie a skôr či neskôr k nemu príde.

Prišlo. Týždeň boli zadretí aj tí najvernejší proputinovskí trollovia, na komunikáciu takéhoto svinstva nielenže nemali inštrukcie, ale sami dlho spracovávali fakt, že ich vlastník fakt otvorene a už pod svojou zástavou bombardoval suverénne územie cudzieho štátu.

Sme o viac ako rok starší, mali by sme byť aj múdrejší, minimálne skúsenejší. Nie sme. Teda podaktorí nie sú.

Verejne stále častejšie prezentovaným vyhrážkam vysokých predstaviteľov Ruskej federácie o použití jadrových zbraní neveríme ani teraz.

Rusi v záujme naplnenia cieľov niekoľkých pomýlených vodcov obetujú aj milióny vlastných a cudzí ich nezaujímajú vôbec. V záujme oslavy a prezentácie aj malého víťaztva pri úplne prehratom zápase, sú ochotní a žiaľ aj schopní obetovať ďalších svojich. Úplne zbytočne a nezmyselne.  Majú to v krvi a je to zapísané v histórii.

To normálne rozmýšlajúci jedinec fungujúci mimo ich zvrátený systém nepochopí…

Príde časť pomýlenej populácie vyrastajúcej a žijúcej v demokracii na to až v momente, kedy na hraniciach budú milióny kontaminovaných utečencov, alebo až vtedy, keď  obdobné letecké poplachy kľudne aj 8x denne vyháňajúce do krytov dnes Ukrajincov, budú možno o týždeň či rok hnať do krytov aj nás?

Vysvetlenie dlhodobého rozmýšľania, konania a priznania si zodpovednosti u Rusov možno nájdete  vo videu Černobyl – poslední bitva Sovětského svazu (2021).

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. dodnes si pamätám ako som kolegu v NHS , zarytého komunistu a člena LM a PS VB presviedčal že černobil skutočne buchol a že to je pravda . On mi tvrdil že videl záber v čstv a všetko je neporušené . potom pri obede p. MUDr S. upozornila Kuchárku p. Š. že šalát by sa skutočne nemal podávať a na to jej “ a čo máme dávať keď iné nemáme “ nezabudnem 🙂

 2. Perfektne video. Ďakujem.
  Dúfajme, že sa pod tlakom klamstiev (o nezmyslenej vojne na Ukrajine) aj súčasnému politbyru podlomia kolená a padne.
  No a dúfajme, že aj u nás rusofili konečne otvoria oči a uvedomia si o čom je Ruské politické vedenie.
  Mať rád Rusko a vnímať rusov ako bratský národ je jedna vec a zaslepene veriť všetkému čo ruské politbyro pustí do sveta (len aby sa udržalo pri moci a pri koryte) je niečo úplné iné.

 3. A čo teraz?Veď to načo ste teraz došli,sa vám snažia múdri ľudia hovoriť už dlhú dobu.A potom tu je len jedna možnosť“; Byť,či nebyť“.

 4. Anonym 2. septembra 2023, 15:53 – aj tak sa na to da pozerat, no ja to vidim inak.

  Kazdy normalne rozmyslajuci jedinec neprechlastany od alkoholu, Sava alebo nepreslahany fetom potrebuje „len“ dostatok informacii a moznosti spajat suvislosti z dostupnych faktov.

  V poskytovani faktov nielen o sucasnej vojne, agresorovi Ruskej federacii, ale dokonca aj o nasej vlastnej historii zlyhal stat, skoly a samozrejme aj mnohi rodicia.

  Skoly sa zial ani dnes nevenuju temam a sposobom, ktore by deti zaujali a otvorili im oci v tom, co priamo ovplyvnilo a aj ovplyvnuje ich zivoty.

  Nastastie taky ludi, ako sme my je viac a nahradzanim funkcie statu, budujeme pamat naroda pristupnu tej cesti verejnosti,ktora mentalne je na urovni, aby sa onu zaujimala a pochopila.

  Zial, aj Ceska republika je od nas nekonecne vpredu, aj ked v mnohom sme si podobni. Predsa len Cesi boli vzdy narodom viac intelektualov a Slovaci narodom viac bacov a polnohospodarskych robotnikov.

  Nasledky nevysporiadania sa s minulostou nesieme este dnes a ponesiemeich dlho. Nase deti ak teda nezabezpecime podmienky inak, ale nebudu chapat suvislosti a stav ktory tu je a bude,budu povazovat za normalny.

  A to nie je.

  Som rad, ze mnohym ludom uz pozretie dokumentu na videu zabezpeci sirsi rozhlad v tak vaznej problematike, akou diskutovana tu a teraz je.

 5. Majko napis nieco aj bombardovani Srbska, ako ich NATO rozbilo a kolko civilistov tam zomrelo, nech si aj na tento vrazebny akt urobime nazor….

 6. To bola Vaša odpoveď pán Majko?Zrejme aj vy nechápete absolútne nič.To je úplne jedno,aké je Rusko,je úplne jedno,ako my budeme Rusko hodnotiť,od WC,až po ich inakšie chápanie,ako ste sa vy vyjadroval,ako sú primitívni a od iných,ako sú fantastický.Je to všetko druhoradé.Nemusime sa s Rusmi ani bratrickovat,ale ani nenávidieť,to už teraz nehrá žiadnu rolu.Teraz tu ide o nás chlieb každodenny,a o naše a životy našich deti..Myslite si ozaj,že Rusko sa teraz stiahne so stiahnutým chvostom,aby ich postupom čase roztrhali na kúsky.?Kto si toto myslí,tak riskuje všetko.Eskalacia vojny až do úplnéj akokalypsy? Majko píšete o taktických nukleárnych zbraniach? A že Rusko bude izolované? bla.bbla.A čo my?Rusko má hranice cez more aj s USA,USA je Strašné ďaleko.Ale my sme tu,a sme malinký národ,pluvatko,my máme zahynúť? V záujme koho? Skorumpovanej Ukrajiny Nenazratej USA? Agresívneho Ruska,ktoré sa cíti ohrozené od NATO.?Mier
  !!! to je pre nás riešenie.Ved to bol jeden štát!!! Nech sa dohodnú,aj jedno aj druhí musia kompromisy robiť.Nie že Ukrajina musí vyhrať za každú cenu.Blazni.

 7. Anonym 2. septembra 2023, 18:43 – Vas prispevok podla mna obsahovo ma hodnotu adeptkyna MISS USA vyrastajucej na ranci niekde vo vnutrozemi krajiny.

  Len ona to zhrnie do jednoducheho – „zelam si svetovy mier“…

  A urobi pre neho presne to, co Vy.

 8. Anonym 2. septembra 2023, 19:11….a aké je teda vase riešenie?..aku veľkú časť zeme im teda ma byť darovana aby prestali strašiť atomovkou?…po Cherson? Po Kyjev? Košice, Bratislavu, Prahu, Lisabon?..kedy budú mať dosť a povedia si ok, stačilo?..

 9. Anonym 2. septembra 2023, 18:43 – Dnes im ustúpia Ukrajinci, zajtra budú chcieť ústupky o Estóncov (veď aj s nimi boli jeden štát) a ak neustúpia tak zas vytiahnu atómovky… takto si predstavuješ že by to malo byť? Rusi (presnejšie Putin a jeho prisluhovači) musia pochopiť že nie sú jediní kto má také zbrane.
  Snáď bežných Rusov omrzí posielať svoje deti na smrť za babráka Putina. Možno aj on už je chodiaca mŕtvola ako jeho kamoš Prigožin, len o tom ešte nevie.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img