ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Včelárske augustové putovanie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Karin Kapustová /  Sereďský spolok včelárov Juraja Fándlyho sa 12. augusta 2023 vybral do Smoleníc prebádať tajomstvo výroby medoviny, pokochať sa krásami najmladšieho slovenského zámku a pripomenúť si koho meno vo svojom názve nesie. A neboli sme sami, spolu so včelármi sa k nášmu augustovému putovaniu pridalo aj zopár členov z  Denného centra pre seniorov v Seredi.

Do tajov výroby a chutí rôznych druhov medovín nás zasvätila komentovaná prehliadka včelárskej záhrady s mnohými prekvapivými prvkami zo včelárskej tematiky a výrobných priestorov spojená s ochutnávkou medoviny – včeloviny spoločnosti Včelco.

Inšpirovaní tým, čo sme videli, chutnali a počuli sme sa presunuli na Smolenický zámok trošku kultúrne pookriať a pokochať sa interiérom a výhľadom z veže na široké okolie.

A keďže náš spolok nesie meno veľkého osvietenca, spisovateľa, národobuditeľa a človeka, ktorému veľmi záležalo, aby pomohol najchudobnejším vrstvám obyvateľstva vymaniť sa z biedy tým, že ich naučí včeláriť, pestovať plodiny, spracovávať bavlnu a mnohé ďalšie zručnosti, aby sa stali v našom modernom ponímaní „sebestačnými“, naša posledná cesta viedla do Naháča. Na mieste, kde pôsobil 27 rokov sme si pripomenuli veľkú osobnosť Juraja Fándlyho a jeho historický prínos.

Veríme, že všetkých zúčastnených naše putovanie obohatilo a ďakujeme Mestu Sereď za podporu na jeho realizáciu.

foto: autor

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img