ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii odhalila ďalšie účelové sobáše so Slovenkami

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície realizovala v spolupráci s rakúskou a nemeckou políciou v mesiaci február 2023 akciu s krycím názvom PERŽAN.

Počas akcie bola na území Slovenskej republiky odhalená skupina páchateľov pochádzajúcich zo Slovenska a Turecka.

Tieto osoby na území Schengenského priestoru páchali trestnú činnosť prevádzačstvo (§ 356 Trestného zákona)  formou organizovania účelových sobášov štátnych príslušníkov Turecka so štátnymi príslušníčkami Slovenskej republiky.

Cieľom sobášov bolo získať pre štátnych príslušníkov Turecka doklad o uzatvorení manželstva so štátnou príslušníčkou Slovenskej republiky a to z dôvodu, aby títo cudzinci získali na území Schengenského priestoru právo na trvalý pobyt.

Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo odhalených celkom 7 takýchto sobášov, pričom z toho 5 sobášov sa konalo na území Slovenskej republiky a 2 sobáše na území Turecka.

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii doposiaľ v danom prípade vzniesol obvinenie spolu 15 osobám, vrátane osôb, ktoré za odplatu navádzali k spáchaniu účelového sobášu nevesty pochádzajúce zo sociálne slabších skupín obyvateľstva.

Hlavný organizátor sobášov bol páchateľ pôvodom z Turecka, ktorý za zorganizovanie takéhoto sobášu získal finančnú odmenu 10 000,-€, pričom ostatné obvinené osoby (nevesty a sprostredkovatelia) mali za sobáš získať od 500,- € do 3000,- €.

Predmetné vyšetrovanie týchto skutkov nie je ukončené, preto nie je vylúčené, že po zadovážení ďalších dôkazných materiálov budú vznesené obvinenia ďalším podozrivým osobám.

Za trestný čin prevádzačstvo podľa § 356 Trestného zákona všetkým obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody od 2 do 8 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Treba sa ist pozrieť do činžiaku na cukrovarskej..nad pluto trafika..tam je nelegalnej migracie s Ukrajiny..😀 v jednom byte ale 8ludi..a pisani dvaja..ci to uz nevidime…😀

  2. Anonym 9 22 a kde žiješ v Nemecku keď nepoznáš zlodejskych podnikateľovi ktorí manipulujú z lacnou pracovnou silou Potom povedia že slovákom sa nechce pracovať Ale keď ich majú zaplatiť to sa budú točiť ako červy v zemi

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img