ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

VATAFEST priniesol celodennú dávku kultúry, umenia a zábavy pre všetky generácie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KC Priestor, spoločne s mestom Sereď a ďalšími spolupracujúcimi organizáciami usporiadali v sobotu 19. augusta v zámockom parku ďalší ročník Vata festu – jedinečného podujatia, ktoré prinieslo celodennú dávku kultúry, umenia a zábavy pre všetky generácie. Stretli sa tu deti, dospelí aj seniori, aby si vychutnali pestrú škálu umeleckých žánrov, workshopov ale aj svetelnú show.

Podtitul piateho ročníka niesol názov Nový impulz. Prečo ? Organizátori vysvetľujú: „Nový impulz znamená zdvihnúť hlavu hore, obzrieť sa vôkol seba a tie okovy odniesť na krídlach motýľa. Nový Impulz znamená zaujímať sa o komunitu, ľudskosť, pochopenie, láskavosť a toleranciu. Nový impulz znamená tieto cnosti v sebe nájsť a naplniť nimi celé svoje ja.“

Hlavným lákadlom boli bezpochyby koncerty rôznych hudobných štýlov. Za všetkých spomenieme napríklad Korben Dallas, Chrisa Ellysa, Olivera Kucharoviča s Lenkou Molnárovou, COVERDAILY či sestry Süttöové.

Najmenších návštevníkov potešilili počas dňa divadelné predstavenia. Mládež a dospelých zas zaujal príbeh o dospievaní a holokauste s názvom Anna Franková. Tvorivá atmosféra Vata festu zasiahla aj literárne sféry. Čítanie z kníh zaujalo nielen najmladších, ale aj dospelých, ktorí sa radi nechali strhnúť do príbehov rôznych žánrov.

V južnom krídle kaštieľa, bastióne a na nádvorí návštevníkov OZ Vodný Hrad prenieslo do sveta histórie ale odkrylo aj pikantérie z minulosti seredského kaštieľa. Priestor dostali aj lokálni výtvarníci a handmade výrobcovia. Ich stánky boli plné jedinečných a originálnych diel. Návštevníci mohli obdivovať aj výtvarné a foto inštalácie. Vystavoval napríklad svetoznámy fotograf Igor Mikula, ktorého fotografie zvierat z džungle vyhrávajú medzinárodné ocenenia. Vystavené boli aj fotky Stanislava Klačanského, ktorý pred dvoma rokmi nafotil pre Vata magazín fotografie o separovaní odpadu a za sériu vyhral ocenenie Slovak Press photo.

Pre tých, ktorí túžili po interaktívnych zážitkoch, boli pripravené rôzne prednášky a workshopy ako tvorba vencov, vlastnej ilustrácie alebo ako preniesť kus lesa do fľaše. Zaujali aj tanečné vystúpenia, ktoré ponúkli aj návštevníkom možnosť byť súčasťou pohybu. Nesmieme zabudnúť ani na bazár oblečenia a kníh či gastro zónu.

Ako neodmysliteľná súčasť podujatia sa tento rok predstavili aj seredskí umelci a umelkyne, ktorí vytvorili pôsobivú kolekciu veľkorozmerných písmen VATA. Ich výtvory sa stali symbolom celého podujatia. Vyvrcholením Vata festu bola nádherná svetelná show. Oči návštevníkov sa upreli k múrom kaštieľa, na ktorom obdivovali tanec svetiel a farebné projekcie, vytvárajúc magickú atmosféru. Vata fest 2023 potvrdil, že kultúra má silu spájať ľudí, rozvíjať kreativitu a prinášať radosť prostredníctvom umenia.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou mesta Sereď, TTSK a nadácie SPP.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img