ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Prezidentka: Žiadny policajný prevrat v SR neprebieha

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezidentka Zuzana Čaputová iniciovala na piatok 18. augusta 2023 zvolanie Bezpečnostnej rady v nadväznosti na kroky polície voči predstaviteľom viacerých dôležitých inštitúcií štátu.

Predmetom rokovania rady bola podľa prezidentky predovšetkým funkčnosť týchto inštitúcií. „Chcem po jej rokovaní uistiť všetkých občanov, že dotknuté inštitúcie sú nateraz vedené svojimi námestníkmi a že robia všetky potrebné kroky smerom k svojim domácim aj zahraničným partnerom. Toto považujem za veľmi dôležitú správu pre zachovanie riadneho chodu všetkých dotknutých orgánov.“

Ako uviedla prezidentka aj počas mediálneho vyhlásenia po skončení Bezpečnostnej rady – „Žiadny policajný prevrat na Slovensku neprebieha. Prebieha iba vyšetrovanie trestných činov, o rozsahu ktorých sa už veľa popísalo. Viacerí sa k nim priznali, ďalší sú obvinení alebo obžalovaní a niektorí aj odsúdení.“ 

Prezidentka chápe, že veľa ľudí môže byť zmätených a nevedia už, čomu môžu veriť. „Je jasné, že akýkoľvek zásah v bezpečnostných zložkách štátu je z hľadiska fungovania demokracie mimoriadne citlivý. Nehovoriac o tom, že tieto kroky sú pozorne vnímané doma aj v zahraničí.“

Ani takáto situácia však podľa prezidentky neoprávňuje politikov k predčasným záverom. „Lebo v právnom štáte môžu dať jedinú relevantnú odpoveď o zákonnosti a dôvodnosti konania iba dozorujúca prokuratúra a príslušný súd. Aj v tomto prípade sa v najbližších hodinách dozvieme, či sa prokurátor stotožní s návrhom vyšetrovateľa na väzobné stíhanie, ak bude takýto návrh podaný. V najbližších hodinách je možné očakávať, že sa prokuratúra a súd vyjadria k trestnému stíhaniu a jeho dôvodnosti. A ako povedal na tlačovej konferencii premiér Ódor, potom bude konať voči dotknutým aktérom, či už je to SIS alebo polícia, ktoré spadajú pod pôsobnosť vlády.“

 

zdroj: prezident.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ozaj sranda ked tito dezoli spomenu Caputovu. Uplne si z nich Uhrik s Ficom spravili cirkusove atrakcie bez mozgu s nacvicenymi povelmi 🙂
    Cirkus Dezolé

  2. Vladolf daj si vecerny koktail psychofarmak,uz ti aj doktor z pinelky volal nech nezabudnes,lebo si nebezpecny pre spolocnost.Geniovia z pinelky uz bucia,uz su vo svojom svete.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img