ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Štvrtý športový štvrtok preveril malých cyklistov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V rámci pokračujúcej série podujatí nazvaných „Športové štvrtky“ sa tentoraz deti a mládež stali súčasťou fascinujúceho sveta cyklistiky. Podujatie sa konalo vo štvrtok 17.8.na bicrosovej dráhe vo vnútrobloku na ulici D. Štúra. Opäť sa tu zišli jednotlivci aj rodiny, aby si užili zábavné a aktívne popoludnie plné športového vyžitia.

Športové štvrtky sa stávajú miestom, kde sa verejnosť stretáva s nadšencami z rôznych športových odvetví. Prvý štvrtok ovládol najmä futbal, druhý basketbal, tretí atletika a tentoraz to bola cyklistika. Program pripravil cyklistický klub AB Sereď a OZ Mám rád cyklistiku. Podujatie sa konalo pod záštitou mesta Sereď a znovu prinieslo aj širokú škálu aktivít pre všetky vekové kategórie ako frisbee, basketbal či bedminton.

„V dnešnej dobe, kedy deti trávia veľa času pri počítačoch či s mobilnými telefónmi je dôležité, aby bol súčasťou ich života aj pohyb. Je preto skvelé, že mesto pripravilo tieto športové podujatia na pravidelnej báze počas celých prázdnin až do konca septembra. A bicyklovanie patrí nepochybne medzi veľmi obľúbené pohybové aktivity. Navyše, bicyklovanie ulahodí človeku nie len po fyzickej ale aj duševnej stránke,“ povedal Erik Štefanek z OZ Mám rád cyklistiku. Mestská iniciatíva nebola teda len skvelým zážitkom, ale aj príležitosťou priblížiť cyklistiku mladšej generácii a vzbudiť u nej záujem o tento prospešný šport. Deti súťažili o zaujímavé ceny, ktoré im odovzdal primátor Ondrej Kurbel a na záver boli obdarené malou pozornosťou. Bonusom bola možnosť vyskúšať si cyklistický trenažér.

Tibor Nešťák z CK AB Sereď uviedol: „Aj v našom klube vítame nápad Športových štvrtkov. Je to jedna z foriem ako podporiť rozvoj rekreačného športu, ktorý je podstatou kalokagatie. Harmónia tela a ducha výrazne prispieva k pocitu všeobecnej spokojnosti a vyrovnanosti, čo u ľudí dnes často absentuje. Zvlášť využívanie bicykla, čo ukázali aj „covidové roky“, je pre človeka prirodzené vo všetkých formách od transportnej, rekreačnej až po súťažnú. Verím, že tento cyklistický štvrtok priniesol nové skúsenosti a zručnosti hlavne pre mladších a bicykel sa stane súčasťou ich života v hocijakej forme.“

Ak ste neprišli na toto podujatie, nezúfajte. Športové štvrtky pokračujú do konca septembra a každý týždeň prinášajú nové témy, zážitky a zábavu. Nech už sú vaše záujmy akékoľvek, je veľmi pravdepodobné, že v tejto sérii nájdete niečo, čo zaujme a inšpiruje práve Vás. Ďalšie podujatie sa bude konať 24. augusta 2023 od 16:00 hodiny v kempingu Sereď.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img