ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Konec komunismu, začátek naděje

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Výborný zostrih spravodajských relácií ČST z čias socializmu a krátko porevolučnej doby. Nezabúdajme na to, aká bola situácia v skutočnosti a nesnažme sa vytesňovať negatív v prospech nadmerného vyzdvihovania pozitív bez akceptovania reálnych súvislostí.

Niektoré pozitíva by v danej dobe totiž neboli, nakoľko ich existenciu umožňovali výlučne negatíva, ktoré si dnes už predstaviť ani nevieme. Každú dobu je potrebné hodnotiť v kontexte ostatného diania a v predmetnej dobe platného systému.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Paradne video…spomienkovy optimizmus je super vec

  Ktovie ako budu na ludia posobit dnesne spravy o 35 rokov

  Inac Stepan mi bol tusim jediny sympaticky a asi len on si to to odsral …

 2. Koniec komunizmu a začiatok beztrestných rozkrádačiek krajiny zvaných privatizácia. A teraz máme už akože 33 rokov slobodu a paródiu na demokraciu. Krajina v riti, mladí ľudia mimo Slovensko, školstvo a zdravotníctvo na úrovni rozvojových krajín a to s hrdosťou nazývame pokrok 🤣🤣🤣 Pánov z Moskvy vystriedal diktát z Bruselu a Washingtonu. To je ono. Havel na hrad!!! Bídy a nezaměstnanosti se bát nemusíte. Kktiny.

 3. Je to tolu sama plesniva geriatria.

  Chcel by som apelovat na mladych ludi s perspektivou. Nedovolme nasim komunistickym dedom aby nam znicili buducnost a podme volit a prehlasovat ich

 4. Zije sa tu super.Nemusime si kupovat kralikarne ako byty nazval Havel.Mozme si kupit nove moderne byty😊 ci nejak mi to nesedi???Plat v Seredskych firmach vsetci do 1000e…novostavba 1izb byt 100tisic🤣 radost zit v tejto demokraciji🤣 splatka hypo ktoru vam stoho platu ani vlastne nedaju.Krasna buducnost caka nase deti…

 5. Miloš nebuď farizej, daj sem niečo z rokov 1945 – 1955. Chýba tu životná realita toho obdobia, nech sa kojenci dozvedia ako sa vtedy žilo. Ja som to zažil.

 6. 17. augusta 2023, 12:44
  Väčšina mladých ľudí s perspektívou je už v zahraničí. A nikdy sa nevrátia. Zvyšok sa musel zadlžiť, a splácajú hypotéky aby mali kde bývať a naháňajú sa aby uživili rodiny. A dúfať aby nedajboh neostali chorí alebo invalidi lebo tento úžasný demokratický štát ich nechá s radosťou na ulici. Ale slobodne a demokraticky.

 7. Viac ako polovica obyvateľov Viedne a rakúskych miest býva v bytoch s regulovaným nájomným. A kde sú oni a kde my. Ale keďže máme vysnívaný kapitalizmus a všetko čo bolo slovenské už je predané, dobre už bolo. To horšie ešte len príde, napriek pevnému ukotveniu v európskej ríši zázrakov.

 8. Ale raz ich cele zdedia moje deti ty mumia vyprachnivela .

  Vtedy Takto si doatal drustevny vklad ako dedicstvo vystahuj sa pice sudruhu

 9. Prečo máme úbohé školy, staré nemocnice, padajúce mosty? Od ’89 tu politici veľa rozkradli. A aj teraz tu niektorí velebíte Fica, ktorý za terajší stav môže. Rozmýšľajte.

 10. pre v ADOLFa,
  čas beží aj tebe priateľu, ak sa Ti nič mimoriadne nestane, budeš aj Ty raz geriatria, alebo ak si to nehodíš sám. pri Tvojich postojoch nič nemožné… he.he

 11. Ano budem raz geriatria.
  Ale pekne nencham pred volbami obciansky v sufliku.
  Nepojdem silou mocou dokurvit zivot mojim detom a vnucatam ako sa to chystas urobit ty.

 12. Ja sa vobec necudujem ze ludia banuju za komunistamy.Tato krajina je uplne…nic tu nefunguje.Tu nieje ziadny system ziadna vyzia…blizia sa volby a ja naozaj nemam koho volit.Fico by mal sediet a matovic tak isto.Vlastne vsetci co tam 30rokov bacuju.Nova tvar ktora by vyviedla tuto krajinu z tohto bordelu sa neukazala.Posledny nech tu zhasne

 13. Anonym 9:07, čo sa čudujes, že sme v p..i. veď aj tu niektorí obhajujú zlodejov cukru a poctivca čo to nahlásil, odsudzovali. My všetci čestní ľudia musíme vo voľbách ukázať, že Slovensko je krajina, kde sa cení slušnosť, spravodlivosť, čestnosť.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img