ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Speváčka Ildikó Kali vydáva novú pieseň

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ide o zhudobnenú báseň Blažený muž ukrajinského básnika Ivana Franka.

Dva roky po úspešnom albume Zlatá panna nominovanom na Radio Head Awards za rok 2021, vydáva Ildikó Kali  novú pieseň. Nesie názov Soľ krajiny a mala by vyjsť 24.8.2023 v Deň nezávislosti Ukrajiny.

Pieseň je súčasťou jej aktuálneho koncertného programu „Nebudem mlčať“, o ktorom hudobníčka hovorí: „Vojna stále pokračuje a ja nechcem ostávať pasívna.  Hudobný program vyzdvihuje myšlienky lásky, solidarity, pominuteľnosti života, priateľstva. Odkaz ukrajinského básnika Ivana Franka, zachovať si čistý štít, je nezanedbateľný. Ľudia s čistým štítom sú ako soľ, bez ktorej je život bez chuti. Uchvátená týmto posolstvom unikám zo zóny pohodlia, oslobodzujem sa od konvencií a nebezpečného pocitu spokojnosti. Je dobré cítiť vnútorný pokoj, no je to len úlomok šťastia. Nemôžem byť spokojná, kým sú vo svete nepokoje“.

Ildikó Kali odprezentovala novú pieseň 8. mája v Deň víťazstva nad fašizmom, na Hlavnej ulici v Trnave. Pieseň venuje všetkým ľuďom zmietajúcim sa vo vojnách, hlavne však vo vojne na Ukrajine.

V piesni Soľ krajiny hrá na banduru hudobník z Kyjeva Volodymyr Voyt.  „Zoznámila som sa s ním minulý rok na zahajovacom koncerte World music festivalu Bratislava. Volodymyr Voyt hovorí o bandure, že to nie je len hudobný nástroj, je to hlas Ukrajiny, duša ukrajinského národa. K nej neodmysliteľne patrí ukrajinský básnik Ivan Franko“, podotkla na záver speváčka.

Fotoséria fotografky Natálie Zmajkovičovej, študujúcej umeleckú fotografiu v Rakúsku, vizualizuje symbol nádeje a zotrvačnosti. Farby ukrajinskej vlajky a speváčka v nej figurujú ako silný stožiar, ktorý prežije ťažké vojnové časy.

Ildikó Kali sa na piesni podieľala producentsky a hudobne. Pieseň bola nahratá, zmixovaná a zmastrovaná v StudioJ Trnava.

 

Hudba, spev – Ildikó Kali, Trnava

Bandura – Volodymyr Voyt, Kyjev

Mix a mastering – Milan Tőkőly, StudioJ Trnava

Teaser – Natália Zmajkovičová, Viedeň

Video – Natália Zmajkovičová, Viedeň

Fotky – Natália Zmajkovičová, Viedeň

www.ildikokali.com

(tlačová správa)

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img