ISSN 1337-8481

štvrtok, 13. júna, 2024

Historické vozidlá a motocykle aj tento rok zaplnili Námestie slobody

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Veterán Car Club Sereď a Old timer Múzeum v spolupráci s mestom Sereď zorganizovali dňa 5. augusta 2023 už 19. ročník veteránskeho zrazu pod názvom Ovál. Podujatie každoročne priťahuje veľké množstvo návštevníkov, ktorí majú možnosť obdivovať vzácne, starostlivo udržiavané veterány a preniesť sa tak do minulosti. Zraz veteránov si tak už našiel pevné miesto v kalendári miestnych podujatí.

Úvodné stretnutie sa konalo na Námestí slobody, kde mohli Seredčania na vlastné oči obdivovať 35 historických limuzín, kabrioletov, športiakov a cez 20 starých motocyklov. Majitelia exemplárov tu mali možnosť prezentovať svoje vyleštené skvosty, vyzdobené do posledného detailu.

Podujatie je zároveň príležitosťou pre vzdelávanie. Jozef Váry a Rastislav Jurina návštevníkom každý rok porozprávajú viac o histórii automobilizmu, motocyklistike, technológiách minulosti a podrobne informujú o jednotlivých veteránoch. A tak sme sa mohli dozvedieť, že historickým autám a motocyklom pridáva na hodnote v prvom rade to, v ktorom roku bolo vyrobené, koľko kusov sa vyrobilo ale aj to, kto ich v minulosti vlastnil. Veď každé vozidlo v sebe ukrýva príbeh a je svedkom udalostí z dávnych dôb.

Po úvodnej prehliadke odštartovala spanilá jazda v kolóne, ktorá sa presúvala cez Šúrovce, Malženice, Dechtice, Chtelnicu, Krakovany, Hoštáky, Madunice, Hlohovec, Rumanovú s cieľom na námestí v Šintave.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img